CCEE zveřejnilo výroční zprávu a přehled Litterrae Communionis

Datum publikace23. 10. 2017, 13.00

Primárním posláním Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) je vytváření církevního společenství v Evropě, a proto pravidelně předkládá souhrn hlavních událostí týkající se života katolické církve v Evropě formou výroční zprávy a přehledu Litterae Communionis.

Foto: web CCEE

Výroční zpráva představuje přehled aktivit CCEE od června 2016 do června 2017. Přehled Litterae Communionis zase obsahuje zprávy národních biskupských konferencí za stejné období.

CCEE organizuje pravidelná setkání, kde se diskutuje o důležitých tématech spjatých s životem církve. Stejně tak publikuje přehled Litterrae Communionis, který obsahuje příspěvky jednotlivých členů CCEE a ilustruje nejdůležitější události v životě a společnosti jednotlivých biskupských konferencí.

Duch inspirující psaní přehledu Litterae Communionis souvisí s tím, co charakterizuje všechny CCEE aktivity: sdílení informací se všemi členy o tom, co se událo v jejich zemi a přispívat tak k širšímu obrazu různých realit existujících v katolické Evropě

Při čtení přehledu před námi vyvstává obraz určité kulturní, sociální a církevní jednoty v Evropě, ale kromě toho také, použijeme-li slova papeže Františka, vícečetná diverzita, která reprezentuje bohatství rozdílných historických, sociálních, politických a církevních kontextů.

Informace obsažené v tomto přehledu zaznamenávají setkání, lidi a dokumenty, jinými slovy vše, co osvědčuje vitalitu církve v Evropě, aniž by skrývaly celou řadu problémů, které nutí církev s vírou odpovídat na Boží volání po blízkosti všem lidem. Církev je svátost Boží lásky v tomto světě.

(Zdroj: Tisková zpráva CCEE)

Autor článku: Tomáš Tetiva