Do Prahy míří biskupové i zástupci řeholí. Začíná plenární zasedání ČBK

Datum publikace23. 10. 2017, 8.45

111. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK) hostí od dnešního poledne pražské arcibiskupství. Čeští a moravští biskupové budou nejen projednávat různé body týkající se života církve, ale rovněž požehnají novou redakci Katolického týdeníku či se v rámci studijního dne budou obsáhleji věnovat školské problematice. S účastníky jednání se můžete setkat již dnes na Vyšehradě; ve zdejší bazilice budou od 18.00 sloužit mši svatou.

Foto: Franitšek Jemelka / Tiskové středisko ČBK

Pražské podzimní jednání se ponese v duchu seznámení účastníků s aktuálním děním v církvi, jednat se bude i s řediteli diecézních Charit o možnostech užší spolupráce Charity ČR s ČBK. Přítomní se seznámí i s aktuální činností komisí a rad ČBK (mládež, ...).

V rámci 111. plenárního zasedání se ve středu 25. října uskuteční studijní den se školskou tematikou, jehož organizaci zaštiťují katechetická a školská sekce ČBK.

Již dnes, v pondělí 23. října, se s biskupy a zástupci řeholí můžete setkat při slavení mše svaté v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Začátek v 18.00, hlavní celebrant pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP, kazatel plzeňský biskup Tomáš Holub. Na mši svatou potom ještě naváže požehnání nové redakce Katolického týdeníku v pražské Krči.

O průběhu nadcházejícího setkání budeme informovat.

Autor článku: František Jemelka