V Praze proběhne konference o pronásledování křesťanů

Datum publikace24. 10. 2017, 16.30

V pátek 10. listopadu 2017 proběhne v Praze konference o pronásledování křesťanů ve světě. Kromě prezentací papežské nadace Církev v nouzi, Evropské unie a komunity Sant’Egidio na ni zazní svědectví věřících, kteří zažili pronásledování v zemích, kde je nejtěžší být křesťanem: Severní Korea, Sýrie a Súdán.

Foto: Porte aperte

Na konferenci, kterou pořádá europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL/EPP), promluví zvláštní zmocněnec EU pro podporu svobody vyznání mimo země EU Ján Figeľ, šéf tiskového oddělení papežské nadace Církev v nouzi (Aid to the Church in Need) John Pontifex a Kristina Koldinská z Komunity Sant’Egidio. Úvodní slovo pronese pořadatel.

Účastníci si vyslechnou také svědectví křesťanů ze zemí s extrémní mírou pronásledování: Timothy ze Severní Koreje, jezuitský kněz Ziad Hilal ze Sýrie a Petr Jašek, který strávil více než rok v súdánských věznicích.

Večerem provede Daniel Raus.

Událost začne v pražské Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13) v pátek 10. listopadu 2017 ve 13 hodin, svou účast je třeba předem potvrdit. Více informací naleznete ZDE.

Křesťané jsou nejvíce pronásledovaným náboženstvím na světě. Vysokou až extrémní míru perzekuce zakouší 215 milionů následovníků Krista. V roce 2016 bylo pro svou víru zabito přes tisíc křesťanů. Pokud se úmrtí pro víru chápe v širším slova smyslu, počet mrtvých dosahuje až 90 tisíc ročně.

Autor článku: Ondřej Mléčka