Devítka ochotných získala Cenu Charity ČR pro letošní rok

Datum publikace1. 11. 2017, 12.30

(FOTOGALERIE UVNITŘ ČLÁNKU) Dne 31. října 2017 se v pražském Obecním domě rozdávaly Ceny Charity ČR. Profesionální pracovníci Charity, dobrovolníci i podporovatelé, ženy i muži, slavní i na veřejnosti nevystupující... To je skupina letošních devíti oceněných. Co je spojuje? Hluboký zájem o druhého člověka. Pojďme si je blíže představit.

Foto: Lubomír Kotek

Letošní Cenu obdrželi:

• Mgr. Ivana Petrášková, vedoucí tří zařízení pro seniory v rámci útvaru Služby Brno
  • Jiřina Krejčová, dobrovolnice a bývalá ředitelka Farní charity Týn nad Vltavou
  • Milena Rousková, pracovnice v sociálních službách Farní charity Rychnov nad Kněžnou
  • Drahomíra Hartmanová, pečovatelka a zástupkyně ředitelky Oblastní charity Česká Kamenice
  • Jindřich Suchánek, vedoucí projektu pro nemocné s roztroušenou sklerózou a bývalý ředitel Arcidiecézní charity Olomouc a Charity Česká republika
  • Marie Bohanesová, zakladatelka služeb pro seniory a lidi s duševním onemocněním v Charitě Frýdek-Místek
  • Jana Hýblová, vedoucí ekonomického oddělení Diecézní charity Plzeň
  • Karel Nováček, ředitel akvizic společnosti Agel a mecenáš
  • Bc. Marie Žižkovská, vedoucí přímé péče Charitního domova Střelice

Více informací o oceněných hledejte na webu Charity ČR.

Cena Charity ČR je udělována od roku 2008. I letošní slavnostní předávání proběhlo v rámci 26. benefičního koncertu Arcidiecézní charity Praha v pražském Obecním domě, který byl věnován památce kardinála Miloslava Vlka.

(Zdroj: Charita ČR)

Autor článku: František Jemelka