banner sekce
Sekce

Mládež

Lidské a duchovní doprovázení mladých lidí a vedení k volbě povolání

Letošní konference o mládeži 7. - 8. 12. 2017 v Češkovicích u Blanska bude zaměřena na Lidské a duchovní doprovázení mládeže.
Publikováno: 6. 11. 2017 11:21

Úvodní příspěvek přednese provinciál SDB - P. Petr Vaculík.

Své zkušenosti s doprovázením věřící i nevěřící mládeže ve školním prostředí bude prezentovat Mgr. Jan Košárek – ředitel Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži a formování k řeholnímu životu zazní od S. Vilmy Venkrbcové z Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.

Dalšími hosty budou P. Roman Dvořák – bývalý ředitel DCM a DCŽM v Českých Budějovicích, současný farář ve Strakonicích, MUDr. Maria Fridrichová – vedoucí programů střediska Rodina Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě , Mgr. Ing. Jan Čapek, psycholog, terapeut a lektor a Ing. Václav Vacek – zodpovědný za web.signaly.cz.

Mgr. Jiří Zajíc, skaut, katolický pedagog a publicista bude hovořit o „Budování lidsko-duchovních hodnot v dozrávání mladého člověka“.

Konferenci organizuje Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s.

Soubory ke stažení

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Tajemství partnerských vztahů

pro zadané i nezadané. Věříme, že to může být přínosné a zajímavé i pro vás, je to stejně jako na podzim online formou, takže se může připojit kdokoliv odkudkoliv. Můžete se těšit na zajímavá témata, jako např. sebepojetí, vztah, dimenze lásky, chození a etapy chození, mužství a ženství, komunikace ve vztahu. Součástí je i možnost využít individuální konzultace s lektorkou. Začíná se v týdnu od 24.5.2021.
11.05.2021

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
04.05.2021

7D: Rada

Blíží se čas maturit, čas státnic a odevzdávání diplomových prací. S tím se pojí i spousta rozhodnutí, která budeš muset udělat. A jsou to důležitá a dospělá rozhodnutí. Pokračovat, nebo nepokračovat? Práce, nebo studium? A když studium, tak která z těch škol pro mě bude lepší? Co když mě ta práce nebude bavit? A nedám si radši rok pauzu? Rozhodnutí, ať už jsou jakákoliv, vyžadují spoustu rozmýšlení. Ale někdy je taky dobré se s někým poradit a vidět jiný pohled na věc. Kam se ale pro tuto radu obrátit, aby mi ještě víc nezamotala hlavu, ale pomohla mi? Pár myšlenek k tomuto tématu nabízí následující článek, který je dalším ze série textů o darech Ducha Svatého.
04.05.2021

Konference o mládeži 2021

Konference o mládeži proběhne online z důvodů nepříznivé situace pro setkávání a to 6.5.2021. Letošním tématem je Mladí v dnešním světě. Promluví zde odborníci z řad pracovníků s mládeži, specialistů na online prostor a psychologů.
08.04.2021

Akreditovaný kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů

Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s. (AKSM) organizují kurz pro hlavní vedoucí táborů či jiných prázdninových pobytů pro děti (s akreditací MŠMT).
31.03.2021