Kostely se zbarví do ruda na podporu pronásledovaných křesťanů

Katolické školy a kostely i nejméně deset katedrál ve Velké Británii budou nasvíceny rudým světlem, jako symbolická připomínka pronásledování křesťanů ve světě. Uskuteční se tak v rámci iniciativy #RedWednesday (Rudá středa), kterou 22. listopadu organizuje Církev v nouzi.
Publikováno: 9. 11. 2017 14:00

Zdroj foto: Církev v nouzi

Iniciativa chce propagovat víru a toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s obětmi pronásledování či být hlasem proti násilí a útlaku vykonávaného ve jménu náboženství.

Organizátoři vybrali rudou barvu, která má symbolizovat mučednictví a utrpení. Při přípravě iniciativy se obrátili na provozovatele veřejných budov, aby se do akce také zapojili. Mezi školami a kostely, které se do iniciativy zapojí, jsou např. bazilika Panny Marie ve Walsinghamu, střední škola kardinála Newmana v Bellshillu, kostel sv. Kolumba ve městě Inverness a další instituce a objekty.

#RedWednesday je jedinečná příležitost postavit se za víru a svobodu v této zemi a vůbec ve světě a upozornit na pronásledování křesťanů a jiných náboženských skupin,“ řekla Patricia Hatton z organizace Církev v nouzi.

Povstaňme společně za víru a svobodu, abychom pomohli křesťanům a ostatním – obzvláště na Středním východě – kteří naléhavě potřebují naší podporu,“ dodala Patricia Hatton.

Organizátoři zvou veřejnost na bohoslužbu ve Westminsterské katedrále, která se uskuteční 22. listopadu v 18 hodin a bude jí předcházet hudební vystoupení a filmové projekce a osobní svědectví.

(Zdroj: Radio Vaticana)

 

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež František se v Assisi setká s chudými lidmi

Papež František se 12. listopadu vypraví na soukromou návštěvu Assisi, aby se zde setkal s chudými lidmi z celé Evropy, v předvečer Světového dne chudých, který připadá na 33. neděli v liturgickém mezidobí, letos tedy na 14. listopad.
16.10.2021

Už vím - Proč Pán Ježíš nechce, abychom byli lepší než ostatní?

Přinášíme další video v rámci pořadu P. Romana Vlka s názvem "UŽ VÍM", ve kterém odpovídá na otázky dětí.
15.10.2021

Pálffyho palác hostí unikátní výstavu o sv. Ludmile

Jedinečnou výstavu věnovanou přemyslovské kněžně sv. Ludmile si budou moci od 15. října zájemci prohlédnout v Pálffyho paláci na pražské Malé Straně zdarma.
15.10.2021

Kardinál Schönborn: Co nám chce Bůh sdělit skrze člověka

Papež zvolil novou formu biskupské synody, abychom mohli pochopit, co nám chce Bůh říci skrze zkušenosti moderního člověka, skrze lidské utrpení. Upozorňuje na to kardinál Christoph Schönborn, který byl v Římě jako delegát rakouské církve na zahájení synodálního procesu.
15.10.2021

Biskupství plzeňské chce zlepšit hospodaření na svých pozemcích. Projekt Živá půda mu pomáhá k udržitelnému zemědělství.

Biskupství plzeňské se rozhodlo změnit způsob hospodaření na vrácených zemědělských pozemcích. Spojilo se s odborníky z projektu Živá půda, kteří po revizi stavu pozemků navrhli konkrétní opatření a způsob hospodaření, který povede ke zlepšení stavu půdy a jejímu zhodnocení. Jedná se o první projekt takového rozsahu, který využívá potenciál církevních restitucí k zastavení degradace půdy a navrácení života do zemědělské krajiny.
14.10.2021