Kostely se zbarví do ruda na podporu pronásledovaných křesťanů

Datum publikace9. 11. 2017, 14.00

Katolické školy a kostely i nejméně deset katedrál ve Velké Británii budou nasvíceny rudým světlem, jako symbolická připomínka pronásledování křesťanů ve světě. Uskuteční se tak v rámci iniciativy #RedWednesday (Rudá středa), kterou 22. listopadu organizuje Církev v nouzi.

Zdroj foto: Církev v nouzi

Iniciativa chce propagovat víru a toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s obětmi pronásledování či být hlasem proti násilí a útlaku vykonávaného ve jménu náboženství.

Organizátoři vybrali rudou barvu, která má symbolizovat mučednictví a utrpení. Při přípravě iniciativy se obrátili na provozovatele veřejných budov, aby se do akce také zapojili. Mezi školami a kostely, které se do iniciativy zapojí, jsou např. bazilika Panny Marie ve Walsinghamu, střední škola kardinála Newmana v Bellshillu, kostel sv. Kolumba ve městě Inverness a další instituce a objekty.

#RedWednesday je jedinečná příležitost postavit se za víru a svobodu v této zemi a vůbec ve světě a upozornit na pronásledování křesťanů a jiných náboženských skupin,“ řekla Patricia Hatton z organizace Církev v nouzi.

Povstaňme společně za víru a svobodu, abychom pomohli křesťanům a ostatním – obzvláště na Středním východě – kteří naléhavě potřebují naší podporu,“ dodala Patricia Hatton.

Organizátoři zvou veřejnost na bohoslužbu ve Westminsterské katedrále, která se uskuteční 22. listopadu v 18 hodin a bude jí předcházet hudební vystoupení a filmové projekce a osobní svědectví.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku: Tomáš Tetiva