Kostely se zbarví do ruda na podporu pronásledovaných křesťanů

Katolické školy a kostely i nejméně deset katedrál ve Velké Británii budou nasvíceny rudým světlem, jako symbolická připomínka pronásledování křesťanů ve světě. Uskuteční se tak v rámci iniciativy #RedWednesday (Rudá středa), kterou 22. listopadu organizuje Církev v nouzi.
Publikováno: 9. 11. 2017 14:00

Zdroj foto: Církev v nouzi

Iniciativa chce propagovat víru a toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s obětmi pronásledování či být hlasem proti násilí a útlaku vykonávaného ve jménu náboženství.

Organizátoři vybrali rudou barvu, která má symbolizovat mučednictví a utrpení. Při přípravě iniciativy se obrátili na provozovatele veřejných budov, aby se do akce také zapojili. Mezi školami a kostely, které se do iniciativy zapojí, jsou např. bazilika Panny Marie ve Walsinghamu, střední škola kardinála Newmana v Bellshillu, kostel sv. Kolumba ve městě Inverness a další instituce a objekty.

#RedWednesday je jedinečná příležitost postavit se za víru a svobodu v této zemi a vůbec ve světě a upozornit na pronásledování křesťanů a jiných náboženských skupin,“ řekla Patricia Hatton z organizace Církev v nouzi.

Povstaňme společně za víru a svobodu, abychom pomohli křesťanům a ostatním – obzvláště na Středním východě – kteří naléhavě potřebují naší podporu,“ dodala Patricia Hatton.

Organizátoři zvou veřejnost na bohoslužbu ve Westminsterské katedrále, která se uskuteční 22. listopadu v 18 hodin a bude jí předcházet hudební vystoupení a filmové projekce a osobní svědectví.

(Zdroj: Radio Vaticana)

 

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021