Kostely se zbarví do ruda na podporu pronásledovaných křesťanů

Katolické školy a kostely i nejméně deset katedrál ve Velké Británii budou nasvíceny rudým světlem, jako symbolická připomínka pronásledování křesťanů ve světě. Uskuteční se tak v rámci iniciativy #RedWednesday (Rudá středa), kterou 22. listopadu organizuje Církev v nouzi.
Publikováno: 9. 11. 2017 15:00

Zdroj foto: Církev v nouzi

Iniciativa chce propagovat víru a toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s obětmi pronásledování či být hlasem proti násilí a útlaku vykonávaného ve jménu náboženství.

Organizátoři vybrali rudou barvu, která má symbolizovat mučednictví a utrpení. Při přípravě iniciativy se obrátili na provozovatele veřejných budov, aby se do akce také zapojili. Mezi školami a kostely, které se do iniciativy zapojí, jsou např. bazilika Panny Marie ve Walsinghamu, střední škola kardinála Newmana v Bellshillu, kostel sv. Kolumba ve městě Inverness a další instituce a objekty.

#RedWednesday je jedinečná příležitost postavit se za víru a svobodu v této zemi a vůbec ve světě a upozornit na pronásledování křesťanů a jiných náboženských skupin,“ řekla Patricia Hatton z organizace Církev v nouzi.

Povstaňme společně za víru a svobodu, abychom pomohli křesťanům a ostatním – obzvláště na Středním východě – kteří naléhavě potřebují naší podporu,“ dodala Patricia Hatton.

Organizátoři zvou veřejnost na bohoslužbu ve Westminsterské katedrále, která se uskuteční 22. listopadu v 18 hodin a bude jí předcházet hudební vystoupení a filmové projekce a osobní svědectví.

(Zdroj: Radio Vaticana)

 

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019