Kostely se zbarví do ruda na podporu pronásledovaných křesťanů

Katolické školy a kostely i nejméně deset katedrál ve Velké Británii budou nasvíceny rudým světlem, jako symbolická připomínka pronásledování křesťanů ve světě. Uskuteční se tak v rámci iniciativy #RedWednesday (Rudá středa), kterou 22. listopadu organizuje Církev v nouzi.
Publikováno: 9. 11. 2017 15:00

Zdroj foto: Církev v nouzi

Iniciativa chce propagovat víru a toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s obětmi pronásledování či být hlasem proti násilí a útlaku vykonávaného ve jménu náboženství.

Organizátoři vybrali rudou barvu, která má symbolizovat mučednictví a utrpení. Při přípravě iniciativy se obrátili na provozovatele veřejných budov, aby se do akce také zapojili. Mezi školami a kostely, které se do iniciativy zapojí, jsou např. bazilika Panny Marie ve Walsinghamu, střední škola kardinála Newmana v Bellshillu, kostel sv. Kolumba ve městě Inverness a další instituce a objekty.

#RedWednesday je jedinečná příležitost postavit se za víru a svobodu v této zemi a vůbec ve světě a upozornit na pronásledování křesťanů a jiných náboženských skupin,“ řekla Patricia Hatton z organizace Církev v nouzi.

Povstaňme společně za víru a svobodu, abychom pomohli křesťanům a ostatním – obzvláště na Středním východě – kteří naléhavě potřebují naší podporu,“ dodala Patricia Hatton.

Organizátoři zvou veřejnost na bohoslužbu ve Westminsterské katedrále, která se uskuteční 22. listopadu v 18 hodin a bude jí předcházet hudební vystoupení a filmové projekce a osobní svědectví.

(Zdroj: Radio Vaticana)

 

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020