Papež František vyjádřil soustrast rodinám obětí střelby v Texasu

Svatý otec zaslal kondolenční telegram arcibiskupovi texaského San Antonia Gustavu Garciovi-Sillerovi v souvislosti s tragickým útokem na věřící v baptistickém kostele v Sutherand Springs. Vyjádřil v něm soustrast rodinám obětí střelby a celé místní komunitě.
Publikováno: 9. 11. 2017 12:00

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

Státní sekretář Vatikánu kardinál Pietro Parolin uvedl, že papež František je hluboce zarmoucen tímto "nesmyslným násilným činem", který způsobil oběti na životech a vážná zranění.

Svatý otec vás laskavě žádá, abyste vyjádřil jeho upřímnou soustrast rodinám obětí a zraněných, členům kongregace a celé místní komunitě. Svatý otec prosí našeho Pána Ježíše Krista, aby utěšil všechny truchlící a obdařil je duchovní silou, která přemůže násilí a nenávist mocí odpuštění, naděje a smířlivé lásky,“ stojí v telegramu podepsaném kardinálem Parolinem.

K tragické události došlo minulou neděli v baptistickém kostele v Sutherland Springs, městečku třicet mil východně od San Antonia. Během ranní bohoslužby bývalý voják Devin Kalley zahájil palbu z poloautomatické zbraně a zabil celkem 26 lidí, dalších 20 pak bylo zraněno.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Biskupské svěcení ve Vatikánu

Blízkost Bohu, ostatním biskupům, kněžím a stádci: o to papež požádal při biskupském svěcení monsignora Guida Mariniho a monsignora Andrése Gabriela Ferradu Moreiru. Během slavnosti ve Svatopetrském chrámu František hovořil o „velké církevní odpovědnosti“ a zdůraznil, že „biskup je odpovědný spíše za to, aby sloužil, než aby vládl“.
17.10.2021

Anděl Páně: Svátost křtu je ponoření se do Ježíše, který slouží

V neděli 17. října papež František při polední modlitbě Anděl Páně promluvil z okna Apoštolského paláce na téma křestního povolání ke službě, podle vzoru Krista - služebníka.
17.10.2021

Slovo kardinála Dominika Duky k zahájení synodální přípravy 2021 s prosbou o přečtení ve farnostech o 29. neděli v mezidobí

Přinášíme vám úvodní slovo kardinála Dominika Duky k zahájení synodální přípravy 2021 s prosbou o přečtení ve farnostech o 29. neděli v mezidobí 17. října 2021.
17.10.2021

Papež František se v Assisi setká s chudými lidmi

Papež František se 12. listopadu vypraví na soukromou návštěvu Assisi, aby se zde setkal s chudými lidmi z celé Evropy, v předvečer Světového dne chudých, který připadá na 33. neděli v liturgickém mezidobí, letos tedy na 14. listopad.
16.10.2021

Už vím - Proč Pán Ježíš nechce, abychom byli lepší než ostatní?

Přinášíme další video v rámci pořadu P. Romana Vlka s názvem "UŽ VÍM", ve kterém odpovídá na otázky dětí.
15.10.2021