Papež František vyjádřil soustrast rodinám obětí střelby v Texasu

09. 11. 2017 téma: Pronásledování křesťanů Rubrika: Papež František
Svatý otec zaslal kondolenční telegram arcibiskupovi texaského San Antonia Gustavu Garciovi-Sillerovi v souvislosti s tragickým útokem na věřící v baptistickém kostele v Sutherand Springs. Vyjádřil v něm soustrast rodinám obětí střelby a celé místní komunitě.

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

Státní sekretář Vatikánu kardinál Pietro Parolin uvedl, že papež František je hluboce zarmoucen tímto "nesmyslným násilným činem", který způsobil oběti na životech a vážná zranění.

Svatý otec vás laskavě žádá, abyste vyjádřil jeho upřímnou soustrast rodinám obětí a zraněných, členům kongregace a celé místní komunitě. Svatý otec prosí našeho Pána Ježíše Krista, aby utěšil všechny truchlící a obdařil je duchovní silou, která přemůže násilí a nenávist mocí odpuštění, naděje a smířlivé lásky,“ stojí v telegramu podepsaném kardinálem Parolinem.

K tragické události došlo minulou neděli v baptistickém kostele v Sutherland Springs, městečku třicet mil východně od San Antonia. Během ranní bohoslužby bývalý voják Devin Kalley zahájil palbu z poloautomatické zbraně a zabil celkem 26 lidí, dalších 20 pak bylo zraněno.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, Radio Vaticana)

Autor článku: Tomáš Tetiva