Papež František vyjádřil soustrast rodinám obětí střelby v Texasu

Svatý otec zaslal kondolenční telegram arcibiskupovi texaského San Antonia Gustavu Garciovi-Sillerovi v souvislosti s tragickým útokem na věřící v baptistickém kostele v Sutherand Springs. Vyjádřil v něm soustrast rodinám obětí střelby a celé místní komunitě.
Publikováno: 9. 11. 2017 13:00

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk

Státní sekretář Vatikánu kardinál Pietro Parolin uvedl, že papež František je hluboce zarmoucen tímto "nesmyslným násilným činem", který způsobil oběti na životech a vážná zranění.

Svatý otec vás laskavě žádá, abyste vyjádřil jeho upřímnou soustrast rodinám obětí a zraněných, členům kongregace a celé místní komunitě. Svatý otec prosí našeho Pána Ježíše Krista, aby utěšil všechny truchlící a obdařil je duchovní silou, která přemůže násilí a nenávist mocí odpuštění, naděje a smířlivé lásky,“ stojí v telegramu podepsaném kardinálem Parolinem.

K tragické události došlo minulou neděli v baptistickém kostele v Sutherland Springs, městečku třicet mil východně od San Antonia. Během ranní bohoslužby bývalý voják Devin Kalley zahájil palbu z poloautomatické zbraně a zabil celkem 26 lidí, dalších 20 pak bylo zraněno.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019