Unesený bangladéšský kněz uprchl ze zajetí

Bangladéšský katolický kněz Walter William Rozario, který byl před týdnem unesen na severovýchodě země, se v pátek dostal na svobodu poté, co se mu podařilo uprchnout ze zajetí. K jeho únosu došlo jen několik dní před návštěvou papeže Františka v Bangladéši.
Publikováno: 6. 12. 2017 11:00

Foto: Francisco Anzola/CC BY 2.0

Jeho starší bratr Bimal Rozariao řekl, že otec Walter v pátek dopoledne kontaktoval telefonicky svoji rodinu a policii z autobusové zastávky ve městě Sylhet. Spojený policejní tým měst Natore a Sylhet ho poté odvezl do bezpečí.

Otec Walter William Rozario působil jako kněz v kostele Maria Virgo Potens ‎a ředitel církevní střední školy St. Louis v Borni. K jeho únosu došlo večer v pondělí 27. listopadu, když se připravoval na návštěvu Svatého otce.

Ten den navštívil křesťanskou komunitu v oblasti Bonpara, kde dohlížel na tisk časopisu věnovaného upomínce na kněžské svěcení dvou jáhnů papežem Františkem v Dháce.

K únosu došlo během zpáteční cesty, když se vracel sám na motorce. Místní církevní úřady poté policii nahlásily jeho zmizení. Ve středu pak členové jeho rodiny informovali, že obdrželi žádost o výkupné.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019