Unesený bangladéšský kněz uprchl ze zajetí

06. 12. 2017 téma: Pronásledování křesťanů Rubrika: Zahraniční
Bangladéšský katolický kněz Walter William Rozario, který byl před týdnem unesen na severovýchodě země, se v pátek dostal na svobodu poté, co se mu podařilo uprchnout ze zajetí. K jeho únosu došlo jen několik dní před návštěvou papeže Františka v Bangladéši.

Foto: Francisco Anzola/CC BY 2.0

Jeho starší bratr Bimal Rozariao řekl, že otec Walter v pátek dopoledne kontaktoval telefonicky svoji rodinu a policii z autobusové zastávky ve městě Sylhet. Spojený policejní tým měst Natore a Sylhet ho poté odvezl do bezpečí.

Otec Walter William Rozario působil jako kněz v kostele Maria Virgo Potens ‎a ředitel církevní střední školy St. Louis v Borni. K jeho únosu došlo večer v pondělí 27. listopadu, když se připravoval na návštěvu Svatého otce.

Ten den navštívil křesťanskou komunitu v oblasti Bonpara, kde dohlížel na tisk časopisu věnovaného upomínce na kněžské svěcení dvou jáhnů papežem Františkem v Dháce.

K únosu došlo během zpáteční cesty, když se vracel sám na motorce. Místní církevní úřady poté policii nahlásily jeho zmizení. Ve středu pak členové jeho rodiny informovali, že obdrželi žádost o výkupné.

(Zdroj: Radio Vaticana)

Autor článku: Tomáš Tetiva