Jak prožívat advent a Vánoce? Web a brožurky mohou inspirovat.

Diecéze letos opět připravily aplikaci do mobilu se čtením a povzbuzením do adventní doby a také brožurky, které naleznete v kostelích či si je můžete stáhnout z webových stránek www.krestanskevanoce.cz. Díky nim se budete moci lépe zorientovat v pestré nabídce adventních a vánočních akcí.
Publikováno: 6. 12. 2017 16:45

Foto: Člověk a víra

Brněnská diecéze již po několikáté vydala boružuru Průvodce adventem s tematickými texty navazujícími na liturgická čtení jednotlivých adventních dní. Pro všechny uživatele mobilních zařízení s operačním systémem Android bude k dispozici též elektronická verze tohoto průvodce. Brožurka Křesťanský advent a Vánoce, ve které mohou zájemci nalézt program na toto období, bude k dispozici v různých kostelích Jihomoravského kraje a také na webových stránkách www.krestanskevanoce.cz.

Ty jsou dalším zdrojem inspirace, jak prožívat advent a vánoční dobu. Přinášejí různé informace, a to od časů bohoslužeb až po adventní a vánoční programy na různých místech ČR. Zajímavostí je, že si zde lze stáhnout kulisy k betlému a poté sbírat jednotlivé papírové figurky v pražských kostelích. Přehled o tom, kde se která figurka z betlému nachází naleznete v brožuře Betlémy, kterou vydalo Arcibiskupství pražské.

Webová stránka http://vanoce.vira.cz/ nabízí ke stažení hudbu, recepty na cukroví či šablony pro děti.

Autor článku:
Nela Fabiánová

Další aktuality

Papež vyzval k hledání mírového řešení pro Libyi

Svatopetrské náměstí zalité sluncem dnes v poledne zarámovalo shromáždění asi třiceti tisíc poutníků, kteří se sešli k modlitbě s papežem.
19.01.2020

Papež: Pohostinnost je ekumenická ctnost

Helsinský luteránský biskup Teemu Laajasalo vedl finskou ekumenickou delegaci, která dnes navštívila papeže Františka, a v níž byly kromě finské evangelicko-luteránské a pravoslavné církve zastoupeni též římští katolíci. Každoroční audience, jejíž tradice se datuje rokem 1985, předznamenala Týden modliteb za jednotu křesťanů, který začíná v sobotu. Finské náboženské představitele při jejich ekumenické pouti do Vatikánu doprovází chlapecký sbor Cantores Minores z helsinské katedrály.
18.01.2020

V Římě začal bohatý program Týdne modliteb za jednotu křesťanů

Dneškem začíná Týden modliteb za jednotu křesťanů, který vyvrcholí svátkem Obrácení sv. Pavla, 25. ledna. Ve Věčném městě se ekumenické akce konají zejména v bazilice sv. Pavla za hradbami, ale také na jiných místech. Duchovní a liturgické podněty na tento rok připravili křesťané na Maltě.
18.01.2020

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020