Jak prožívat advent a Vánoce? Web a brožurky mohou inspirovat.

Diecéze letos opět připravily aplikaci do mobilu se čtením a povzbuzením do adventní doby a také brožurky, které naleznete v kostelích či si je můžete stáhnout z webových stránek www.krestanskevanoce.cz. Díky nim se budete moci lépe zorientovat v pestré nabídce adventních a vánočních akcí.
Publikováno: 6. 12. 2017 16:45

Foto: Člověk a víra

Brněnská diecéze již po několikáté vydala boružuru Průvodce adventem s tematickými texty navazujícími na liturgická čtení jednotlivých adventních dní. Pro všechny uživatele mobilních zařízení s operačním systémem Android bude k dispozici též elektronická verze tohoto průvodce. Brožurka Křesťanský advent a Vánoce, ve které mohou zájemci nalézt program na toto období, bude k dispozici v různých kostelích Jihomoravského kraje a také na webových stránkách www.krestanskevanoce.cz.

Ty jsou dalším zdrojem inspirace, jak prožívat advent a vánoční dobu. Přinášejí různé informace, a to od časů bohoslužeb až po adventní a vánoční programy na různých místech ČR. Zajímavostí je, že si zde lze stáhnout kulisy k betlému a poté sbírat jednotlivé papírové figurky v pražských kostelích. Přehled o tom, kde se která figurka z betlému nachází naleznete v brožuře Betlémy, kterou vydalo Arcibiskupství pražské.

Webová stránka http://vanoce.vira.cz/ nabízí ke stažení hudbu, recepty na cukroví či šablony pro děti.

Autor článku:
Nela Fabiánová

Další aktuality

Papež František poslal církvi v Libanonu finanční dar 250 tisíc eur

Svatý otec poslal prostřednictvím Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji počáteční pomoc libanonské církvi ve výši 250 tisíc eur. Dar je určen pro potřeby místní církve a je výrazem pozornosti a otcovské blízkosti Svatého otce vůči postiženému lidu, který se nachází ve vážných obtížích.
07.08.2020

Obnovujeme živobytí na severu Iráku

Charita Česká republika spustila v březnu 2020 nový projekt, jehož cílem je podpora živobytí zranitelných rodin jak v městských, tak venkovských částech provincie Ninive na severu Iráku. Soustředíme se na komunity kolem měst Karakoš, Karemlaš a Bartella 30 minut jihovýchodně od Mosulu a 50 minut severozápadně od Erbílu.
07.08.2020

Papež: Užití atomovové energie k válečným cílům je nemorální

Papež František v poselství, adresovaném prefektovi hirošimské prefektury Hidehikovi Juzakimu, pozdravil účastníky včerejšího vzpomínkového aktu, který se uskutečnil u příležitosti pětasedmdesátého výročí svržení atomové bomby na toto japonské město. Římský biskup se v listě srdečně obrací zejména k obětem, které bombardování přežily a jimž se v japonštině říká „hibakuša“.
07.08.2020

Křest udělovaný pozměněnými svátostnými formulemi je neplatný

Kongregace pro nauku víry dnes zveřejnila věroučnou nótu o slovech, kterými se udílí svátost křtu, a záporně odpověděla na dotaz, zda je platný křest udělený slovy: „My tě křtíme ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého“; zároveň prohlásila, že v případě této změněné formulace je třeba křest vykonat správně znovu. Svatý otec František přijal toto rozhodnutí letos 8. června a nařídil jej zveřejnit.
06.08.2020

Maronitský patriarcha prosí o pomoc

Libanonský kardinál Béchara Boutros Raï požádal mezinárodní společenství o pomoc raněnému Libanonu. V textu nazvaném „Výzva ke státům světa“ volá po vytvoření zvláštního fondu pro Libanon pod záštitou OSN. Maronitský patriarcha zdůrazňuje, že hlavní město Libanonu je zničeno a v důsledku dvou obrovských explozí vypadá, jako by se jím přehnala válka. Stovky rodin naráz přišly o dům.
06.08.2020