Jak prožívat advent a Vánoce? Web a brožurky mohou inspirovat.

06. 12. 2017 téma: Advent a Vánoce
Diecéze letos opět připravily aplikaci do mobilu se čtením a povzbuzením do adventní doby a také brožurky, které naleznete v kostelích či si je můžete stáhnout z webových stránek www.krestanskevanoce.cz. Díky nim se budete moci lépe zorientovat v pestré nabídce adventních a vánočních akcí.

Foto: Člověk a víra

Brněnská diecéze již po několikáté vydala boružuru Průvodce adventem s tematickými texty navazujícími na liturgická čtení jednotlivých adventních dní. Pro všechny uživatele mobilních zařízení s operačním systémem Android bude k dispozici též elektronická verze tohoto průvodce. Brožurka Křesťanský advent a Vánoce, ve které mohou zájemci nalézt program na toto období, bude k dispozici v různých kostelích Jihomoravského kraje a také na webových stránkách www.krestanskevanoce.cz.

Ty jsou dalším zdrojem inspirace, jak prožívat advent a vánoční dobu. Přinášejí různé informace, a to od časů bohoslužeb až po adventní a vánoční programy na různých místech ČR. Zajímavostí je, že si zde lze stáhnout kulisy k betlému a poté sbírat jednotlivé papírové figurky v pražských kostelích. Přehled o tom, kde se která figurka z betlému nachází naleznete v brožuře Betlémy, kterou vydalo Arcibiskupství pražské.

Webová stránka http://vanoce.vira.cz/ nabízí ke stažení hudbu, recepty na cukroví či šablony pro děti.

Autor článku: Nela Fabiánová