banner sekce
Sekce

Katecheze

Katechetický web spuštěn!

Katechetická sekce ČBK s podporou diecézních katechetických center s radostí oznamuje, že spouští pilotní provoz didaktického webu katecheze.cz, kde bude možné získat materiály pro katechezi a výuku náboženství.
Publikováno: 1. 12. 2017 0:00

Cílem webového portálu www.katecheze.cz je umožnit užívání a sdílení kvalitních podkladů, které projdou odbornou recenzí. Nabízené materiály budou výsledkem práce nejen katechetických center, ale i dalších institucí a jednotlivců.

Tímto také vyzýváme všechny kreativní a zkušené osoby na poli katecheze a náboženského vzdělávání k nahrávání a sdílení vlastních materiálů, které budou předány k odbornému hodnocení a po případném doplnění či úpravě budou zveřejněny k volnému použití s uvedeným jménem autora.

V současné době je na webu k dispozici téměř 200 materiálů, doufáme však, že s Vaší pomocí se počet brzy znásobí.

Doufáme, že web se stane vítaným doplňkem příprav a postupně i živou platformou pro výměnu již existujících či v budoucnu vzniklých podkladů! 

Autor článku:
Tereza Myslilová

Další aktuality

ČBK vyhlašuje výběrové řízení

Výběrové řízení se týká místa ředitele(ky) Katechetického a Pedagogického institutu ČBK (KPI) s pracovištěm v Olomouci.
24.01.2020

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Katecheti se sešli v Třešti

Uplynulý víkend (26. – 28. 10. 2018) se v Třešti uskutečnil již XI. Celostátní katechetický kongres organizovaný Katechetickou sekcí ČBK. Na akci s ústředním tématem Misijní dimenze církve přijelo do „města betlémů“ na 160 katechetů a učitelů náboženství.
01.11.2018

Přihlašování na katechetický kongres prodlouženo!

Přihlašování na XI. celostátní katechetický kongres, který se koná v Třešti u Jihlavy od pátku 26. do neděle 28. října, bylo prodlouženo.
24.09.2018

Ode dneška se můžete přihlásit na Celostátní katechetický kongres

Srdečně zveme katechety, učitele náboženství, kněze, řeholníky a všechny, kteří se jakkoli angažují na poli katecheze a náboženského vzdělávání na XI. celostátní katechetický kongres.
06.06.2018