Australská církev zahájila Rok mládeže

Festival, který potrvá až do 9. prosince, zahájil Rok mládeže v Austrálii. Ten se uzavře v listopadu 2018 a je symbolickým připomenutím desetiletého výročí Světových dnů mládeže v Sydney. Rok mládeže organizuje Australská biskupská konference a jeho cílem je doprovázet mladé lidi, kteří hledají své místo ve světě.
Publikováno: 7. 12. 2017 13:00

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-SA 2.0

Ředitel sekce pro mládež Australské biskupské konference Malcolm Hart uvedl, že příští rok to bude deset let, kdy Sydney hostilo Světové dny mládeže. Dále řekl, že „jsme chtěli zdůraznit úlohu mladých lidí v církvi... celý rok je o připomínce tohoto velkého výročí, ale také o budoucnosti toho, jak budou mladí lidé pokračovat ve svém duchovním poslání“.

V říjnu příštího roku zamíří biskupové z celého světa do Říma, aby se zúčastnili synody o mladých lidech. Již dříve mladí dostali možnost účastnit se průzkumu, který jim dal příležitost komunikovat, vyjádřit a definovat, kdo jsou a co chtějí o sobě říci.

Podle Malcolma Harta byla zpětná vazba velmi pozitivní a napomohla lokálnímu průzkumu, který se uskutečnil v Austrálii. „Mladí lidé nám poskytli nějaké opravdu skvělé informace o tom, jakým výzvám musí čelit,“ řekl Malcolm Hart.

Dále uvedl, že Rok mládeže není jen pro mladé lidi, ale pro celou církev. „Chceme, aby celá církev obrátila svou pozornost k mládeži. Mladí lidé musí cítit, že jim církev naslouchá a rozumí. Kromě toho musí cítit, že se církev o ně stará a zajišťuje jim bezpečné místo ve světě,“ uzavřel.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019