Australská církev zahájila Rok mládeže

Festival, který potrvá až do 9. prosince, zahájil Rok mládeže v Austrálii. Ten se uzavře v listopadu 2018 a je symbolickým připomenutím desetiletého výročí Světových dnů mládeže v Sydney. Rok mládeže organizuje Australská biskupská konference a jeho cílem je doprovázet mladé lidi, kteří hledají své místo ve světě.
Publikováno: 7. 12. 2017 13:00

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-SA 2.0

Ředitel sekce pro mládež Australské biskupské konference Malcolm Hart uvedl, že příští rok to bude deset let, kdy Sydney hostilo Světové dny mládeže. Dále řekl, že „jsme chtěli zdůraznit úlohu mladých lidí v církvi... celý rok je o připomínce tohoto velkého výročí, ale také o budoucnosti toho, jak budou mladí lidé pokračovat ve svém duchovním poslání“.

V říjnu příštího roku zamíří biskupové z celého světa do Říma, aby se zúčastnili synody o mladých lidech. Již dříve mladí dostali možnost účastnit se průzkumu, který jim dal příležitost komunikovat, vyjádřit a definovat, kdo jsou a co chtějí o sobě říci.

Podle Malcolma Harta byla zpětná vazba velmi pozitivní a napomohla lokálnímu průzkumu, který se uskutečnil v Austrálii. „Mladí lidé nám poskytli nějaké opravdu skvělé informace o tom, jakým výzvám musí čelit,“ řekl Malcolm Hart.

Dále uvedl, že Rok mládeže není jen pro mladé lidi, ale pro celou církev. „Chceme, aby celá církev obrátila svou pozornost k mládeži. Mladí lidé musí cítit, že jim církev naslouchá a rozumí. Kromě toho musí cítit, že se církev o ně stará a zajišťuje jim bezpečné místo ve světě,“ uzavřel.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020