Vietnamští katolíci budou o Vánocích pomáhat chudým a dětem

Datum publikace14. 12. 2017, 14.00

Zhruba 10% obyvatel Vietnamu žije pod hranicí chudoby a dalších 5% je jí ohroženo. Kromě toho zhruba 1,5 milionu dětí se nachází v obtížné životní situaci. Různé neziskové a charitativní organizace proto chystají v období nadcházejících svátků řadu iniciativ na pomoc těmto vyloučeným skupinám obyvatel. Nejméně tři tisíce dětí se např. zúčastní vánočního festivalu, který organizuje Caritas Saigon.

Foto: Patrik M. Loeff/CC BY-NC-ND 2.0

Členové katolické komunity se v péči o potřebné angažují každý den a jejich úsilí se neomezuje na poskytování jídel nebo základních potřeb, ale rozšiřuje se i směrem k pastorační činnosti a aktivitám zaměřených na vzdělávání mladých lidí a pomoc chudým, bez ohledu na vyznání.

Vánoce jsou čas vzájemné výměny darů. Božími dary jsou láska a péče o druhého. Bůh zanechal lidstvu svoji poslední vůli, kterou představuje láska a služba. Abychom naplnili Jeho vůli, pozval Bůh všechny své národy, aby se v době Vánoc postarali o chudé. Z tohoto důvodu existuje mnoho charitativních organizací, které pomáhají a pracují s chudými a nemocnými dětmi bez ohledu na jejich náboženství,“ řekl kněz Peter Tran Van Hai z farnosti Trieu Phong v provincii Quang Tri.

Jako odpověď na výzvu papeže Františka týkající se péče o chudé, připravila Caritas Saigon ve spolupráci s dalšími organizacemi vánoční festival. Příští sobotu se ho zúčastní zhruba tři tisíce dětí, které žijí v obtížných podmínkách.

Navzdory nedávnému hospodářskému vývoji Vietnamu je chudoba v zemi stále rozšířena. Podle statistik ministerstva práce a sociálních věcí žije 2,31 milionů lidí pod hranicí chudoby, zatímco více než 1,24 milionů domácností zůstává chudobou ohroženo.

(Zdroj: AsiaNews)

Autor článku: Tomáš Tetiva