Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 26. prosince 2017

Datum publikace18. 12. 2017, 8.00

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe, na Radiu Proglas, Českém rozhlasu a v České televizi.

Foto: Člověk a víra

Televize Noe zve své diváky k bohoslužbě v pondělí, středu a pátek od 12.05; uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace. V neděli, na Štědrý den, nabídne stanice od 10.00 přímý přenos mše svaté z konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie v Opavě a v noci, od 21.30, pak mši svatou z vigilie slavnosti Narození Páně, kterou bude ve svatopetrské bazilice v Římě celebrovat papež František. Na Boží hod od 10.00 Noe opět zprostředkuje bohoslužbu z konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie v Opavě a v poledne pak požehnání Svatého otce „městu a světu“, Urbi et orbi. Na sv. Štěpána od 10.00 pak stanice odvysílá mši svatou z kostela sv. Antonína v Ostravě-Kunčičkách.

V nabídce Radia Proglas jsou mše svaté zařazeny v úterý, čtvrtek a pátek v 18.00, v tomto týdnu budou přenášeny ze studia Proglasu, z pražského kostela Panny Marie Sněžné a z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích. Ve středu a v sobotu zve stanice k účasti na rorátních mších svatých: středeční se uskuteční od 6.20 ve studiu a sobotní od 6.30 v brněnském kostele sv. Augustina. Na Štědrý den od 9.00 stanice nabídne přímý přenos mše svaté z duchovního centra v Brně-Lesné a ve 21.00 pak vigilii Narození Páně z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci. Na Boží hod od 9.00 Proglas odvysílá bohoslužbu z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou a v 11.57 papežské požehnání Urbi et orbi, o svátku sv. Štěpána pak od 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích. Stanice v týdnu vysílá také modlitbu růžence – v pondělí a středu od 18.00, v úterý a pátek od 22.30 a v sobotu od 20.30. V pátek po 15. hodině se lze připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Česká televize nabídne na svém druhém programu na Štědrý den půlnoční mši svatou z brněnského kostela sv. Augustina, slavit ji bude pomocný brněnský biskup Pavel Konzbul. Na Boží hod od 11.55 pak začíná přímý přenos papežského požehnání.

Český rozhlas odvysílá bohoslužbu ze 4. neděle adventní. V bazilice sv. Markéty v Praze-Břevnově ji bude od 9.00 sloužit opat Prokop Siostrzonek a přímý přenos si lze pustit na stanici ČRo Vltava.

Televize Noe

pondělí 18. prosince, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 20. prosince, 12.05: mše svatá z kaple Telepace

pátek 22. prosince, 12.05: mše svatá z kaple Telepace