Papež František pozval na své narozeniny nemocné děti

Datum publikace18. 12. 2017, 13.00

Papež František se včera v den svých 81. narozenin setkal se skupinou nemocných dětí, o které je bezplatně pečováno ve zdravotním středisku v Domě sv. Marty. Mezitím se na svatopetrském náměstí shromáždili poutníci z celého světa, aby Svatému otci popřáli vše nejlepší k narozeninám a společně se s ním pomodlili modlitbu Anděl Páně.

Foto: Daniel Ibáñez/CNA

Radost dětí je pokladem… Máme se všemožně vynasnažit, aby děti byly trvale radostné, protože radost je jako úrodná půda. Radostná duše je jako úrodná půda, ze které dobře vyrůstá život a vydává hojné plody,” řekl papež František.

Na náměstí také dorazilo mnoho římských dětí, které si přinesly svaté obrázky s Ježíškem, aby jim papež požehnal. Podle tradice pak budou umístěny v betlémech v domácnostech po celém městě.

V loňském roce papež František oslavil své jubilejní 80. narozeniny se skupinou bezdomovců, které pozval na snídani do své rezidence. Později celebroval mši s přítomnými kardinály a podotkl, že „dobrý smysl pro humor pomůže vše vyřešit“.

Před dvěma lety, 17. prosince 2015, slavil mši společně se skupinou mladých lidí z italské organizace Azione Cattolica. Při té příležitosti prohlásil, že mají pokračovat v cestě dobra, odpuštění, míru a solidarity.

V roce 2014 připadly 78. narozeniny papeže Františka na středu a během generálního audience ho rozveselila stovka cirkusových umělců, kteří pro něj tančili tango na svatopetrském náměstí.

V předcházejícím roce se rozhodl na své první papežské narozeniny celebrovat mši společně s bezdomovci, které předtím pozval na snídani do své rezidence.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku: Tomáš Tetiva