Vrcholí Tříkrálová sbírka, výsledky slibují rekord

Letošní Tříkrálová sbírka v ČR vrcholí, naposledy potkáte koledníky v neděli. Výsledek sbírky pravděpodobně překoná loňský rekord. Výtěžek je určený zejména na pomoc seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni nebo rodinám v tíživé situaci. Po celý rok je možné zasílat dary na účet této sbírky či DMS.
Publikováno: 11. 1. 2018 16:00

Foto koledování v Kutné Hoře: Jakub Žák

Na mnoha místech v těchto dnech probíhá rozpečeťování kolednických pokladniček. Výnosy z nich jsou aktuálně sečteny zhruba z jedné třetiny a činí přes 40 milionů korun. Aktuální stav i počet započítaných pokladniček lze sledovat na www.trikralovasbirka.cz/vysledky. Celková částka bude známá před koncem ledna. Dosavadní výsledky ale naznačují, že by letošní sbírka mohla dopadnout ještě lépe než loňská. V roce 2017 se do 22 043 pokladniček vybralo celkem 99 219 598 Kč. Celkem však se prostřednictvím DMS a přímých převodů na sbírkový účet vybralo 104 425 895 Kč.

Také výsledky letošního Tříkrálového koncertu jsou lepší než vloni a to rovnou o třetinu. Zatímco v roce 2017 se během nedělního televizního přenosu na programu ČT 1 sešlo 1,2 milionů korun z diváckých DMS, letos to bylo 1,8 milionů. Koncert je hlavní doprovodnou akcí sbírky a koná se ve spolupráci s Českou televizí. Záznam koncertu, který byl v přímém přenosu vysílán 7. ledna z Městského divadla Brno, je možné zhlédnout v archivu České televize.

Výnos sbírky pomůže stovkám projektů po celé České republice. Například má podpořt provoz Dobrovolnického centra Oblastní charity Břeclav, vybavení Stacionáře sv. Františka (odlehčovací služby pro seniory a denní stacionář pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením) v Rychnově nad Kněžnou, umožní nákup rehabilitačních pomůcek pro osmnáctiletého Jirku z Ústí nad Labem, který je na půl těla ochrnutý, zajistí asistenční služby pro seniory a lidi s postižením ve Dvoře Králové nad Labem, pomůže pořídit tréninkový byt pro klienty Domova Daliborka v Prostějově, zlepší péči o seniory a handicapované osoby v Odrách, a nebo pomůže azylovému domu pro maminky s dětmi v tísni v Brandýse nad Labem. 

Klíč k rozdělení vybraných peněz je pevně daný: 65 % využije Charita přímo v dotyčné obci nebo jejím  okolí, 15 % výnosu poputuje na charitní projekty na diecézní úrovni a 5 % na celostátní projekty. Desetina výnosu pomůže v zahraničí a zbylých 5 % pokryje režii sbírky. Plány na využití najdete na www.trikralovasbirka.cz/vyuziti-sbirky-2018.

Kromě příspěvků do pokladniček je možné také celoročně zaslat dar na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800, vedený u České spořitelny, VS 777, nebo dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA 90 na číslo 87 777. V takovém případě přijde Charitě Česká republika 89 korun, 1 koruna zůstává provozovateli služby. Stejně je tomu i u variant DMS KOLEDA 30 a DMS KOLEDA 60.  

Více na: www.trikralovasbirka.cz

www.facebook.com/trikralovasbirka

(Zdroj: Jan Oulík, tiskový mluvčí Charity ČR)

Autor článku:
Nela Fabiánová

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019