Klášterní a církevní turistika se představuje na veletrhu Regiontour v Brně

Datum publikace16. 1. 2018, 14.00

Nejen řeholní sestry, ale i zástupci z šesti biskupství představí na Mezinárodním veletrhu průmyslu cestovního ruchu v Brně od 18. do 21. ledna klášterní a církevní turistiku.

Foto: Petra Dolíhalová

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, do kterého kraje v ČR zavítat? Cenné informace vám poskytnou řeholní sestry a zástupci jednotlivých diecézí. Nejen, že vám nabídnou brožurky s památkami v daných oblastech, ale také vám představí možnosti ubytování.

V poslední době se totiž můžete ubytovat na farách či přímo v klášterech. Je zde široké pole možností, a to od individuálního pobytu až návštěvu s celou rodinou a od duchovní obnovy po rekreaci. Novinkou je od září nový penzion Tõde, což znamená estonsky pravda, sester františkánek Neposkvrněného početí Panny Marie v Olomouci. S dominikánkami v Praze i v Bojkovicích a v Rajhradě v klášteře Kongregace Sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova se můžete účastnit i života komunity, což znamená například společnou modlitbu. V Jiřetíně pod Jedlovou se můžete ubytovat v penzionu u sester v Kongraci Dcer Božské Lásky. Sestry vás také rády přivítají v Kroměříži v Domě hostů u Milosrdných Sester sv. Kříže. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet známé heslo mnoha mnichů a mnišek: Ora et labora, tedy modli se a pracuj. Přesnější informace naleznete na stránkách www.klasternituristika.cz.

Velký úspěch v roce 2017 zažil projekt Otevřené chrámy v ostravsko-opavské diecézi. Kostely s průvodcovskou službou budou i letos zpřístupněny od začátku května do konce října. Zajímavostí je, že na veletrhu budou propagovat ubytovací střediska Rybak, Kamień Śląski  a řadu významných církevních památek zástupci z Opolského biskupství z Polska.

Další podrobnosti o církevní turistice naleznete na www.cirkevnituristika.cz nebo v pavilonu P s číslem stánku 28 na brněnském výstavišti. Otevřeno je již od tohoto čtvrtka 10.00 a podrobnosti k veletrhu naleznete na webu organizátora.

Věříme, že v budoucnu se objeví i další monžosti jak smyslupně trávit volný čas, neboť zájem o tuto formu poznávání republiky stále roste.

(Zdroj: Bc. Martina Myslíková, Ing. Martina Jandlová, Pavel Siuda)

Autor článku: Nela Fabiánová