Biskupové míří na 112. plenární zasedání do Prahy

Datum publikace19. 1. 2018, 16.15

Podvečerní ekumenickou slavností začíná v pondělí 22. ledna 2018 112. plenární zasedání České biskupské konference, na kterém se v Praze sejdou čeští a moravští biskupové i zástupci řádů.

Ilustrační foto: František Jemelka / TS ČBK

Účastníci setkání  se seznámí s aktuálním děním v církvi či průběhem příprav církevní aplikace Nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR). Dále mají např. schválit koncepci domácí hospicové péče Charity ČR.

Rovněž se zástupci diecézí a řádů budou věnovat otázkám vzájemné spolupráce nebo tématu pastorace mládeže i přípravám na biskupskou synodu o mladých lidech v letošním roce. Noví biskupové by se rozhodnutím tohoto plenárního zasedání měli zapojit do práce komisí a rad ČBK.

S biskupy, zástupci řádů a představiteli církví sdružených v Ekumenické radě církví se můžete setkat 22. ledna od 18.00 na ekumenické bohoslužbě v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích (Kolejní ulice). Předsedajícím je kardinál Dominik Duka OP, kázat bude Daniel Ženatý. Druhou příležitostí je potom mše svatá 23. ledna 2018, která se uskuteční od 18.00 v kostele sv. Vojtěcha na Novém Městě (Pštrosova ul. 17); hlavním celebrantem zde bude olomoucký arcibiskup Jan Graubner a kazatelem litoměřický biskup Jan Baxant.

Autor článku: František Jemelka