Expozice církevní a klášterní turistiky oslovila tisíce návštěvníků veletrhu Regiontour 2018

Stánek církevní a klášterní turistiky navštívilo na letošním veletrhu cestovního ruchu Regiontour několik tisíc návštěvníků. V uplynulém týdnu akce probíhala na brněnském výstavišti.
Publikováno: 22. 1. 2018 11:00

Foto: Zlata Keprtová

Své aktivity v oblasti cestovního ruchu na veletrhu Regiontour 2018  prezentovalo šest českých a moravských diecézí, Konference vyšších představených ženských řeholí a opolská diecéze jako zahraniční partner.

Největší zájem měli návštěvníci o nabídku pokojného zázemí na farách či v klášterech, kde je možné najít prostor pro odpočinek a obnovu duchovních, duševních i fyzických sil. Součástí byla i zahraniční nabídka – hotel Rybak v polském městě Nysa. Návštěvníci se zajímali také o možnosti návštěv poutních míst a termíny poutních slavností.

Na stánku byli přítomni i řeholníci a kněží, kteří hovořili s návštěvníky o nabídkách klášterní turistiky a návštěvníci neváhali využít jejich přítomnosti třeba i k rozhovoru o životě v klášteře.

Návštěvníci obdivovali především vystavené modely dřevěných kostelů z Pobeskydí, mezi nimiž mohli najít také model dřevěného kostela Božího Těla v Gutech, který byl v létě loňského roku zničen při požáru.

Atmosféru poutního místa návštěvníkům alespoň trochu přiblížila socha sv. Rity, která je patronkou několika poutních míst v partnerské diecézi Opole.

Velký zájem ze strany veřejnosti ukazuje, že církevní a klášterní turistika se stává nedílnou součástí nabídky v oblasti cestovního ruchu.

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

Připomínáme si 70. výročí úmrtí P. Josefa Toufara

Dnes si připomínáme 70. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara, který 25. února 1950 zemřel na následky krutého mučení.
25.02.2020

Poselství Svatého otce Františka k postní době 2020

„Kristovým jménem vyzýváme: Smiřte se s Bohem!“ (2 Kor 5,20)
24.02.2020

Papež František v Bari: Nejvyšším cílem každé společnosti je mír

Svatý Otec František navštívil v neděli 23. února italské město Bari při příležitosti setkání katolických biskupů ze širokého okolí Středozemního moře, zaměřeného na budování pokoje ve složité oblasti kontaktu různých kultur a náboženství. Vytvářet pokoj je prioritou pro církev i společnosti, zdůraznil papež biskupům shromážděným v bazilice sv. Mikuláše.
24.02.2020

Prožijte postní dobu s myšlenkami arcibiskupa Graubnera

Každý den jednu krátkou myšlenku arcibiskupa Jana Graubnera naleznou během postní doby čtenáři olomouckého arcidiecézního webu na adrese www.ado.cz. Objevovat se bude v sekci „Myšlenka na týden“ v rámci titulní strany webu, a to od Popeleční středy (26. února) až do Velikonoc – poslední je plánována na slavnost Zmrtvýchvstání Páně (12. dubna).
24.02.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 24. února do 1. března 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
24.02.2020