Expozice církevní a klášterní turistiky oslovila tisíce návštěvníků veletrhu Regiontour 2018

22. 01. 2018 Rubrika: Domácí
Stánek církevní a klášterní turistiky navštívilo na letošním veletrhu cestovního ruchu Regiontour několik tisíc návštěvníků. V uplynulém týdnu akce probíhala na brněnském výstavišti.

Foto: Zlata Keprtová

Své aktivity v oblasti cestovního ruchu na veletrhu Regiontour 2018  prezentovalo šest českých a moravských diecézí, Konference vyšších představených ženských řeholí a opolská diecéze jako zahraniční partner.

Největší zájem měli návštěvníci o nabídku pokojného zázemí na farách či v klášterech, kde je možné najít prostor pro odpočinek a obnovu duchovních, duševních i fyzických sil. Součástí byla i zahraniční nabídka – hotel Rybak v polském městě Nysa. Návštěvníci se zajímali také o možnosti návštěv poutních míst a termíny poutních slavností.

Na stánku byli přítomni i řeholníci a kněží, kteří hovořili s návštěvníky o nabídkách klášterní turistiky a návštěvníci neváhali využít jejich přítomnosti třeba i k rozhovoru o životě v klášteře.

Návštěvníci obdivovali především vystavené modely dřevěných kostelů z Pobeskydí, mezi nimiž mohli najít také model dřevěného kostela Božího Těla v Gutech, který byl v létě loňského roku zničen při požáru.

Atmosféru poutního místa návštěvníkům alespoň trochu přiblížila socha sv. Rity, která je patronkou několika poutních míst v partnerské diecézi Opole.

Velký zájem ze strany veřejnosti ukazuje, že církevní a klášterní turistika se stává nedílnou součástí nabídky v oblasti cestovního ruchu.

Autor článku: Martina Jandlová