Komunita Sant 'Egidio podává pomocnou ruku syrským uprchlíkům

Skupina syrských uprchlíků byla uvítána na římském letišti Fiumicino v rámci programu humanitárních koridorů. Tato iniciativa je dílem komunity Sant 'Egidio a podporuje ji italské ministerstvo zahraničních věcí a ministerstvo vnitra.
Publikováno: 31. 1. 2018 15:00

Foto: Porte Aperte

Uprchlíky přivítal v úterý ráno předseda komunity Sant'Egidio Marco Impagliazzo, předsedkyně Federace evangelických církví v Itálii Luca Maria Negro a místopředseda italského ministerstva zahraničí Mario Giro.

V rámci programu humanitárních koridorů jsou přijímány především ohrožené skupiny migrantů. Samotná iniciativa byla zahájena před dvěma lety v Itálii a byla reakcí na desítky lidí, kteří často umírají ve Středozemním moři při nebezpečné cestě ze své domovské země.

Jeden z typických příběhů představují osudy sourozenců Nawraze a Kifah, kteří společně se svojí matkou Salwou přicestovali do Itálie přes Libanon. Nawraz řekl, že on a jeho rodina museli uprchnout z Damašku kvůli válce. Jeho sestra Kifah dodala, že „dnes v Sýrii není žádné místo, které nebylo dotčeno terorismem, všude jste obklopeni násilím“.

Kifah řekl, že se mu podařilo kontaktovat komunitu Sant 'Egidio v Libanonu, které jim pomohla při jejich strastiplné cestě. Dále řekl, že „život v Libanonu je pro Syřany velice obtížný; přináší spoustu problémů a obtížných podmínek“.

Podle něj jsou lidé, kteří uprchli ze Sýrie, „oběťmi terorismu, oběťmi násilí a také oběťmi světového společenství, které opomíjí válku v Sýrii“.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020