Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Multifunkční objekt v pražském Karlíně má významného investora: Biskupství královéhradecké

Datum publikace13. 2. 2018, 10.00
TiskTisk

Společnost Karlín Group získala významného investora pro nový projekt multifukčního domu v Křižíkově ulici v pražském Karlíně. Do společného podniku s developerem vstoupilo Biskupství královéhradecké, které se i takto připravuje na samostatné porestituční hospodaření.

Foto: Archiv Biskupství královéhradeckého

Nová multifunkční budova, která je dílem slovinského architektonického ateliéru Bevk Perović Arhitekti, nabídne zhruba 70 převážně větších bytů a dále kanceláře, provozovny a prodejny v nižších patrech objektu. Celkové investiční náklady projektu, který zahrnuje cca 12.000 m2 v nadzemních podlažích a tři podlaží v podzemí, budou kolem 670 mil Kč. Stavba nového domu by mohla být zahájena na přelomu tohoto a příštího roku a s jejím dokončením se počítá v roce 2020.

Budova bude umístěna v proluce mezi stávajícími karlínskými budovami a bude sousedit s nově vybudovaným parkem a v atriu bude mít vlastní zahradu. Parkování a další zázemí objektu bude umístěno v podzemních garážích. Celý projekt je unikátní nejen architektonickým pojetím a netradičním investorem. Unikátním je i investiční plán. Ten je založen na prodeji všech prostor konečným majitelům, a to včetně kanceláří či provozoven, u nichž především jde na místním trhu o dosud ojedinělé řešení. 

Diecéze investuje své prostředky proto, aby z výnosů mohla financovat svoji činnost a byla v budoucnu nezávislá na státu. Výše zmíněný projekt vhodně doplňuje její ostatní investiční záměry. Jednání o investici včetně všech smluvních záležitostí probíhalo několik měsíců a na straně biskupství se ho účastnil početný tým včetně externích odborníků, jehož součástí byli i poradci z KPMG Česká republika.

Jsme dlouhodobým investorem, který klade velký důraz na etický charakter investic. Pro projekt v Karlíně jsme se mimo jiné rozhodli proto, že naším partnerem je společnost, která úspěšně rozvíjí toto území a dává mu novou, přívětivou tvář,“ uvedl královéhradecký biskup Jan Vokál. 

Tzv. církevní restituce, resp. přesněji částečné majetkové narovnání je proces, v rámci něhož se vrací část historického církevního majetku, který byl zabaven komunisty po únoru 1948 a je postupně vyplácena částka 59 miliard korun v rámci finančních náhrad za majetek, jež není možné vrátit (protože není v majetku státu). Dále je postupně snižován státní příspěvek na provoz církví, až po 17 letech od přijetí příslušného zákona přestane být vyplácen úplně. Následně již budou registrované církve v ČR fungovat bez přímého financování státem, na což je třeba se připravit vhodným investováním získaných finančních prostředků a využitím navrácených majetků.

Více na webu královéhradeckého biskupství.

(Zdroj: tisková zpráva Karlín Group a Biskupství královéhradeckého, www.sluzbaverejnosti.cz

Autor článku: František Jemelka
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou