Popeleční středa na vlnách Proglasu

13. 02. 2018 Rubrika: Domácí
U příležitosti Popeleční středy zachytíte na vlnách Proglasu speciální program. Těšit se můžete například na první díl postního cyklu Svázání Izáka nebo reprízu pořadu Doteky Božího milosrdenství s P. Marcelem Javorou. Změny v programu začnou 15. hodinou modlitbou křížové cesty.

Foto: Archiv Rádio Proglas

14. února začíná Popeleční středou postní doba. U této příležitosti naladíte na Proglasu speciální program. V 15 hodin se můžete připojit k modlitbě Křížové cesty.

Od půl čtvrté uslyšíte Poselství papeže Františka k postní době. V 16 hodin naladíte první díl cyklu Svázání Izáka. Příběh o obětování Abrahamova syna Izáka, který najdeme ve starozákonní knize Genesis, chápou křesťané jako jeden z předobrazů Ježíšovy oběti na kříži. Využijme postní doby, abychom si přiblížili celý kontext této nedokončené lidské oběti. První část postního seriálu se věnuje Abrahámovu povolání. Další díly naladíte v čase pořadu Dotýkání světla (každý pátek od 20.15).

V 16.55 je na programu pořad Doteky Božího milosrdenství s P. Marcelem Javorou. Ten je synem tajného kněze východního obřadu Josefa Javory. V současné době je farářem v Brně-Komíně a rovněž vysokoškolským pedagogem liturgické hudby a liturgického zpěvu.

Ke slavení mše svaté z Duchovního centra v Brně-Lesné se můžete připojit v 18 hodin.

Stabat Mater italského hudebního skladatele Luigiho Boccheriniho si můžete poslechnout v 19.15 v rámci Duchovní hudby.

Člověk má mnohdy ze smrti strach... bojí se smrti svých blízkých, obává se smrti vlastní. Pokud však najdeme odvahu pohlédnout smrti do tváře, totiž pokud se nebudeme snažit vytěsnit ji ze života, jehož je přirozenou součástí, možná poznáme, že není tak děsivá. O důležitosti vyrovnání se se skutečností smrti hovoří teolog Tomáš Veber. Uslyšíte ve 20.15.

Král Nebúkadnesar dal zhotovit zlatou sochu. Všichni se jí museli klanět, jinak by přišli o život v ohnivé peci. Všichni, až na Šadraka, Méšaka a Abed-Nega. Za nimi totiž stál mocný Hospodin, který zachraňuje tak, že to žádný jiný bůh nedokáže. Příběh Tří mládenců v peci rozebere P. Petr Havlíček od 22 hodin.

Kompletní program naleznete na www.proglas.cz

(Autorka textu: Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová