Lurdy: Církev uznala už sedmdesátý zázrak

V neděli 11. února oznámil biskup diecéze Beauvais Jacques Benoit-Gonin oficiální uznání zázraku týkající se uzdravení františkánské řeholnice Bernadette Moriauové, která po mnoho let trpěla těžkou paralýzou. Je to už sedmdesátý zázrak v Lurdech, který církev oficiálně uznala.
Publikováno: 14. 2. 2018 16:00

Foto: Christopher O'Byrne/CC BY-NC-ND 2.0

Sedmdesátiletá řádová sestra trpěla desítky let postižením míchy (syndromem caudae equinae) a od roku 1987 už nemohla chodit. Samotný zázrak se stal 11. července 2008 a byl vyhlášený o deset let později na den svátku Panny Marie z Lurd (11. února) při příležitosti 160. výročí zjevení Panny Marie vizionářce Bernadettě Soubirousové.

"V únoru 2008 mě pozval můj lékař na diecézní pouť do Lurd, která byla naplánovaná na 3. až 7. července 2008. Nebyla jsem tam od té doby, co jsem onemocněla. V jeskyni jsem cítila tajemnou přítomnost Panny Marie a malé Bernadetty. V žádném případě jsem ale nežádala o své uzdravení. Žádala jsem pouze o proměnění srdce a sílu, abych dokázala zvládat svojí nemoc,“ řekla sestra Moriauová.

K momentu uzdravení došlo po jejím návratu do komunity v Besles. „Dne 11. července jsem během adorace ve spojení s lurdskou svatyní v srdci ucítila silný okamžik požehnání nemocných s Nejsvětější svátostí a také přítomnost Ježíše. Na konci adorace jsem cítila v těle pocit tepla a cítila jsem se dobře,“ uvedla sestra Moriauová.

Dne 11. července na konci odpoledne sestra Bernadette Moriauová strávila nějaký čas v adoraci ve společenství s lurdskou svatyní a meditovala o pouti, kterou právě vykonala. Po návratu do svého pokoje cítila, že se musí zbavit svých protéz: korzetu, berle a zastavila také neurostimulátor. Okamžitě pak začala zcela bez cizí pomoci chodit. Přivolala své sestry, aby mohly dosvědčit tu změnu,“ napsal biskup Benoit-Gonin tiskovém prohlášení diecéze.

Případem zázračného uzdravení se pak zabývala odborná komise na výročním zasedání Mezinárodního lékařského výboru v listopadu 2016. S výjimkou jednoho hlasu dospěli všichni členové konsilia k závěru, že uzdravení sestry Moriauové "zůstává nevysvětlitelné při stávajícím stavu našich vědeckých poznatků".

(Zdroj: Vatican News, La Stampa, Vatican Radio)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020