Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc březen 2018

Datum publikace5. 3. 2018, 12.00

Poselství papeže Františka k 33. světovému dni mládeže připadá na Květnou neděli. Březen je měsícem, kdy jsme vyzváni v rámci naléhavého úmyslu Apoštolátu modlitby k tomu, abychom zvláště pamatovali na společenství ve farnostech a skupiny mládeže. Odpovězme si na otázku, zda radostně svědčíme o evangeliu i my.

Foto: © Mazur/catholicnews.org.uk

Za společenství ve farnostech a skupiny mládeže

– aby radostně svědčily o evangeliu především mezi svými vrstevníky

„Nikdy nesmíme ztrácet radost ze setkání, z přátelství, radost ze společného snění a z cesty spolu s ostatními. Autentičtí křesťané nemají strach otevírat se ostatním, sdílet s nimi své životní prostory a proměňovat je v prostory bratrství. Nedopusťte, drazí mladí, aby paprsky mládí uhasly ve tmě zavřeného pokoje, kde jediným oknem, jímž hledíme do světa, je počítač a smartphone“, říká papež František ve svém poselství pro 33. světový den mládeže, který se uskuteční v diecézích na Květnou neděli 25. března 2018 a na světové úrovni se bude konat v Panamě za necelý rok (22.–27. ledna 2019).

Ne všichni mladí lidé mohou svědčit o své víře tím, že bojují se závislostí na sociálních sítích. 24. února 2018 přijal papež František drobnou dívenku, dceru pakistánské křesťanky Asie Bibi (1971). Eisha Bibi, jak se jmenuje, stále musí čekat, zda se její matka, uvězněná v roce 2010 za údajné rouhání, vrátí z vězení nebo bude popravena oběšením. Když se jí zastal ministr pakistánské vlády pro křesťanské menšiny a jeden policejní důstojník, byli davem zlynčováni.

Vydávat svědectví mezi svými vrstevníky může mít mnoho podob. Mezi mladými křesťany najdeme mimořádně ochotné pomáhat zbídačeným uprchlíkům. Mnoho mladých prožívá svoji láska jako přípravu na posvěcení svého vztahu svátostí. Doba přípravy je pro ně cestou růstu v životě milosti. Učí se, co to je snubní tajemství prožívané v čistotě. Velký obdiv si zaslouží rodiny, které přijímají s láskou nesnadnou zkoušku postižení dítěte. Mnoho mladých rodin si váží starých lidí, zahrnuje je citem a považuje je za požehnání. Jaké bude moje svědectví?

(Zdroj: česká pobočka Celosvětové sítě modlitby, Pavel Ambros SJ)

Autor článku: Nela Fabiánová