Programové tipy Radia Proglas na 12. týden 2018

V týdnu od 19. do 25. 3. 2018 naladíte na vlnách Proglasu například kontaktní pořad Noční linka s ředitelem Proglasu P. Martinem Holíkem na téma Politika v kostele a před kostelem nebo týdeník Živě z Prahy s varhaníkem Janem Kalfusem.
Publikováno: 17. 3. 2018 5:00

V aktuálním týdnu naladíte v přímém přenosu tyto bohoslužby: v pondělí 19. března na svátek sv. Josefa mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, v úterý 20. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 22. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, na Květnou neděli 25. března v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

Připojit se můžete také k modlitbě růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu křížové cesty zachytíte v postní době po ve středu a v pátek, vždy po 15. hodině.V naší zemi se cosi děje: 1918-1938-1948-1968-1989-2018? Jev generační? Jev evropský nebo celosvětový? Zamyslet se nad stavem naší společnosti, volební tendencí, nad názory křesťanů se můžete v Noční lince s ředitelem Proglasu P. Martinem Holíkem. Na téma Politika v kostele a před kostelem můžete diskutovat v pondělí 19. března ve 22.30. 

Jiří Barhoň je katolický kněz působící v Plzni jako kaplan pro nemocné a domovy pro seniory. Zároveň se věnuje psaní fejetonů a humoristických knížek z církevního prostředí. Texty knížek „Pane faráři, já vás budu muset zabít!“ nebo „Zlý farář přejel hodného psa“ vyloudili úsměv na tvářích nejednoho čtenáře. V rozhovoru s plzeňským redaktorem Pavlem Říhou bude mluvit o svém životě, práci a o tom, jak lze skloubit humor a (někdy dosti vážné) církevní prostředí. Poslouchejte v úterý 20. března ve 20.15. 

Hostem týdeníku Živě z Prahy bude v pátek 23. března v 9.30 varhaník Jan Kalfus. Ten vyučuje na varhanním oddělení Pražské konzervatoře a má bohaté zkušenosti jako chrámový varhaník. Mluvit bude také o výchově nových hráčů na varhany, ale i tom, jaká pravidla má výběr hudby na Květnou neděli a o Svatém týdnu. 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku:
Nela Fabiánová

Související články

Další aktuality

Tramvajový tunel ke kampusu zdobí socha sv. Barbory

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle dnes v poledne požehnal v katedrále sv. Petra a Pavla sochu svaté Barbory, kterou Dopravní podnik města Brna následně umístil u portálu vznikajícího tramvajového tunelu v ulici Netroufalky.
13.04.2021

Papež o svaté Terezii z Avily: Výjimečná žena v dějinách církve i společnosti

Avilský biskup José Gil Tamayo obdržel poselství papeže Františka v souvislosti s mezinárodním kongresem o sv. Terezii z Avily, který připomíná půl století od jejího prohlášení za učitelku církve. Třídenní kongres (12. - 15.4.) s názvem "Výjimečná žena" zorganizovaly katolické univerzity z Avily a Eichstättu-Ingolstadtu společně s řádem bosých karmelitánů.
13.04.2021

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021