Programové tipy Radia Proglas na 12. týden 2018

Datum publikace17. 3. 2018, 5.00

V týdnu od 19. do 25. 3. 2018 naladíte na vlnách Proglasu například kontaktní pořad Noční linka s ředitelem Proglasu P. Martinem Holíkem na téma Politika v kostele a před kostelem nebo týdeník Živě z Prahy s varhaníkem Janem Kalfusem.

V aktuálním týdnu naladíte v přímém přenosu tyto bohoslužby: v pondělí 19. března na svátek sv. Josefa mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, v úterý 20. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 22. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, na Květnou neděli 25. března v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

Připojit se můžete také k modlitbě růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu křížové cesty zachytíte v postní době po ve středu a v pátek, vždy po 15. hodině.V naší zemi se cosi děje: 1918-1938-1948-1968-1989-2018? Jev generační? Jev evropský nebo celosvětový? Zamyslet se nad stavem naší společnosti, volební tendencí, nad názory křesťanů se můžete v Noční lince s ředitelem Proglasu P. Martinem Holíkem. Na téma Politika v kostele a před kostelem můžete diskutovat v pondělí 19. března ve 22.30.

Jiří Barhoň je katolický kněz působící v Plzni jako kaplan pro nemocné a domovy pro seniory. Zároveň se věnuje psaní fejetonů a humoristických knížek z církevního prostředí. Texty knížek „Pane faráři, já vás budu muset zabít!“ nebo „Zlý farář přejel hodného psa“ vyloudili úsměv na tvářích nejednoho čtenáře. V rozhovoru s plzeňským redaktorem Pavlem Říhou bude mluvit o svém životě, práci a o tom, jak lze skloubit humor a (někdy dosti vážné) církevní prostředí. Poslouchejte v úterý 20. března ve 20.15.

Hostem týdeníku Živě z Prahy bude v pátek 23. března v 9.30 varhaník Jan Kalfus. Ten vyučuje na varhanním oddělení Pražské konzervatoře a má bohaté zkušenosti jako chrámový varhaník. Mluvit bude také o výchově nových hráčů na varhany, ale i tom, jaká pravidla má výběr hudby na Květnou neděli a o Svatém týdnu.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová