Synoda o mládeži: Zapojte se do diskuse prostřednictvím sociálních sítí

Datum publikace9. 4. 2018, 6.00

V říjnu 2018 se bude ve Vatikánu konat biskupská synoda, jejímž tématem je „Mladí lidé, víra a rozlišování povolání“. Již nyní probíhají přípravy na toto celosvětové shromáždění biskupů; ČR bude zastupovat biskup plzeňský Tomáš Holub. Svoje podněty pro jednání mu nyní můžete předávat prostřednictvím facebookové stránky Synoda o mládeži 2018.

Strašně nerad bych na synodě diskutoval o vás bez vás, takže bych si moc přál, abyste se do diskuse zapojili a abyste mi do ruky dali materiál, o kterém můžu říci, že toto si myslí mladí lidé v České republice. A taky bych vás moc prosil, aby tam nebyly jenom názory vás, co chodíte do kostela, ale abych tam mohl slyšet taky to, co si myslí vaši kamarádi nebo spolužáci, kteří Boha neznají nebo ho ještě nenašli. Prosím vás, dejte jim také ty otázky, abychom mohli společně vytvořit něco, co řekne Svatému otci, že takto to vidí mladí lidé v České republice,“ vyzývá biskup Tomáš Holub.

Prostřednictvím Facebooku se do synody nyní může zapojit kdokoli na stránce Synoda o mládeži 2018. Pro přidávání vlastních příspěvků a podnětů je třeba se zaregistrovat v diskuzní skupině. Tam budou postupně přidávány infografiky s tematickými otázkami, ke kterým se bude možné do konce srpna vyjadřovat.

Pod názvem #Synod2018 byla také vytvořena mezinárodní facebooková stránka, twitterovýinstagramový účet. Webové stránky v pěti světových jazycích naleznete zde: www.synod2018.va.

Autor článku: Tomáš Tetiva