Závěrečný dokument z presynodního setkání už v českém překladu

Závěrečný dokument, který bude sloužit jako jeden ze základních podkladů pro říjnové generální shromáždění biskupské synody věnované mladým lidem, víře a rozlišování povolání, je nyní k dispozici v českém překladu.
Publikováno: 10. 4. 2018 16:00

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-SA 2.0

Tento závěrečný dokument je souhrnem příspěvků všech účastníků, jak je přednesli během práce ve 20 jazykových skupinách a 6 skupinách na sociálních sítích. Spolu s dalšími podklady se stane jedním z pramenů pro vznik Instrumenta laboris biskupské synody v roce 2018.

Důležité je poznamenat, že jsou to úvahy mladých lidí 21. století, kteří pocházejí z různo­rodého náboženského i kulturního prostředí. Církev by tak tyto úvahy neměla vnímat jako empirickou analýzu nějakého bodu v minulosti, ale spíše jako popis toho, kde se nyní nacházíme a kam směřujeme, i jako ukazatel, co sama musí udělat, aby postoupila vpřed,“ uvádí se v závěrečném dokumentu.

Prostřednictvím Facebooku se do synody nyní může zapojit kdokoli na stránce Synoda o mládeži 2018. Pro přidávání vlastních příspěvků a podnětů je třeba se zaregistrovat v diskuzní skupině. Tam budou postupně přidávány infografiky s tematickými otázkami, ke kterým se bude možné do konce srpna vyjadřovat.

Pod názvem #Synod2018 byla také vytvořena mezinárodní facebooková stránka, twitterový a instagramový účet. Webové stránky v pěti světových jazycích naleznete zde: www.synod2018.va.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, ČBK)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Volná pracovní pozice v COMECE: Politický poradce pro sociální a ekonomické záležitosti

COMECE do svého bruselského týmu hledá vhodného kandidáta na post politického poradce pro ekonomické a sociální záležitosti. Jedná se o práci na plný úvazek a na dobu neurčitou
02.04.2020

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

Přinášíme vám seznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.
02.04.2020

Benefiční koncert Pomozme Itálii

Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím Milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili Milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a Televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat Televize Noe a Radio Proglas.
02.04.2020

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020