Závěrečný dokument z presynodního setkání už v českém překladu

Datum publikace10. 4. 2018, 14.00

Závěrečný dokument, který bude sloužit jako jeden ze základních podkladů pro říjnové generální shromáždění biskupské synody věnované mladým lidem, víře a rozlišování povolání, je nyní k dispozici v českém překladu.

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-SA 2.0

Tento závěrečný dokument je souhrnem příspěvků všech účastníků, jak je přednesli během práce ve 20 jazykových skupinách a 6 skupinách na sociálních sítích. Spolu s dalšími podklady se stane jedním z pramenů pro vznik Instrumenta laboris biskupské synody v roce 2018.

Důležité je poznamenat, že jsou to úvahy mladých lidí 21. století, kteří pocházejí z různo­rodého náboženského i kulturního prostředí. Církev by tak tyto úvahy neměla vnímat jako empirickou analýzu nějakého bodu v minulosti, ale spíše jako popis toho, kde se nyní nacházíme a kam směřujeme, i jako ukazatel, co sama musí udělat, aby postoupila vpřed,“ uvádí se v závěrečném dokumentu.

Prostřednictvím Facebooku se do synody nyní může zapojit kdokoli na stránce Synoda o mládeži 2018. Pro přidávání vlastních příspěvků a podnětů je třeba se zaregistrovat v diskuzní skupině. Tam budou postupně přidávány infografiky s tematickými otázkami, ke kterým se bude možné do konce srpna vyjadřovat.

Pod názvem #Synod2018 byla také vytvořena mezinárodní facebooková stránka, twitterový a instagramový účet. Webové stránky v pěti světových jazycích naleznete zde: www.synod2018.va.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, ČBK)

Autor článku: Tomáš Tetiva