Programové tipy Radia Proglas na 17. týden 2018

23. 04. 2018 Rubrika: Domácí
V týdnu od 23. do 29. dubna zachytíte na vlnách Proglasu například bilanční rozhovor s otcem kardinálem Dominikem Dukou u příležitosti jeho 75. narozenin, první část opery Leoše Janáčka Z mrtvého domu nebo Knihovničku věnovanou publikaci Jiřího Suchého Klaun si povídá s Bohem.

Foto: Petr Šálek

V aktuálním týdnu uslyšíte v přímém přenosu následující bohoslužby: v úterý 24. dubna v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím radia Lumen, ve čtvrtek 26. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 27. dubna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v neděli 29. dubna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou

V týdnu zachytíte také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

V pořadu Živě z Prahy v pátek 27. dubna zazní bilanční rozhovor s otcem kardinálem Dominikem Dukou u příležitosti jeho 75. narozenin, které oslaví o den dříve, 26. dubna. Poslouchejte od 9.30.

12. srpna letošního roku si připomeneme 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka. V sobotu 28. dubna ve 21.20 proto zazní ve Vstupence na operu první část jeho díla Z mrtvého domu. Jedná se o poslední kompozici tohoto skladatele, přičemž její závěrečné, třetí dějství nebylo zcela dokončeno. Premiéru měla dva roky po jeho smrti 12. června 1930 v Národním divadle v Brně. Jako námět Janáčkovi sloužily Zápisky z mrtvého domu spisovatele F. M. Dostojevského.

Jiří Suchý je člověk mnoha profesí. Zpěvák, divadelník, básník a výtvarník, kterého u nás zná snad každý. Ne každý ale ví, že jeho hudební kariéra začala v pražském kostele svaté Anežky České, kde jako malý hoch ministroval a zpíval ve sboru. V posledních několika letech se Jiří Suchý otázkami víry zabývá intenzivněji a své hovory s Bohem zachytil v malé knížce Klaun si povídá s Bohem. Nad tím, v čem mohou zamyšlení Jiřího Suchého oslovit nevěřící a v čem bude naopak trochu tápat praktikující křesťan, se v Knihovničce Proglasu v neděli 29. dubna ve 13. 20 zamyslí redaktoři Hana Svanovská a Daniel Blažke.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová