Programové tipy Radia Proglas na 19. týden 2018

05. 05. 2018 Rubrika: Domácí
V týdnu od 7. dubna do 13. května zachytíte na vlnách Proglasu nový pořad Cesty k jednotě zaměřený na osobnosti, hnutí a společenství, které hledají cesty k sjednocení křesťanů. Radio Proglas také zve na Pouť médií v rukou křesťanů, která se uskuteční v sobotu 12. května na Velehradě.

V aktuálním týdnu zachytíte v přímém přenosu následující bohoslužby: v úterý 8. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně za nemocné posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 10. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 12. května v 11 hodin mši svatou z pouti křesťanských médií z baziliky svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě, v neděli 13. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů v Olomouci.

V týdnu zachytíte také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a Májové pobožnosti – krátce po zprávách v 15.00.

Nový pořad Cesty k jednotě se zaměří na osobnosti, hnutí a společenství, které hledají cesty k sjednocení křesťanů. Zachytíte jej vždy první pondělí v měsíci ve 20.15. První díl bude věnován komunitě Taizé. Jedná se o ekumenické společenství klášterního typu, které čítá kolem 100 bratrů, katolíků i různých protestantských vyznání ze všech koutů světa. Rozhovor s jedním z iniciátorů tohoto hnutí u nás Janem Slavíkem naladíte v pondělí 7. května ve 20.15.

Začátky v mateřské školce jsou pro děti někdy těžké. Musí se naučit mezi sebou dobře vycházet, spolupracovat, bránit se i pomáhat. Barbora Hamblin ve své knížce Flandil ve školce píše o tom, jak rodiče s dětmi mohou potíže řešit a překonávat. Hlavním hrdinou je tu šnek jménem Flandil, kterému se narodí mladší bráška. Poslouchejte od úterý 8. května, každý den v 19.00.

Radio Proglas a další křesťanská média vás zvou na každoroční Pouť médií v rukou křesťanů v sobotu 12. května – tentokrát na Velehradě. Mše svatá začíná v 11.00, celebruje biskup Josef Nuzík. Více informací na www.proglas.cz/pout2018 nebo na facebookové stránce události.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová