Programové tipy Radia Proglas na 20. týden 2018

Datum publikace12. 5. 2018, 8.00

V týdnu od 14. dubna do 20. května zachytíte na vlnách Proglasu Noční linku na téma „Jaká hudba se vám v kostele nejvíc líbí?“ s hudební redaktorkou Klárou Beránkovou, cyklus Mezi slovy s podtitulem „Jídlo není odpad“ nebo týdeník Živě z Prahy věnovaný Janu Pavlu II.

V aktuálním týdnu zachytíte v přímém přenosu následující bohoslužby v úterý 15. května v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za přátele posluchače přátelé Proglasu, ve středu 16. května na svátek sv. Jana Nepomuckého v 18.00 mimořádně mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, ve čtvrtek 17. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 19. května v 10 hodin biskupské svěcení jmenovaného pomocného biskupa pražské arcidiecéze Mons. Zdenka Wasserbauera z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, v neděli 20. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a Májové pobožnosti – krátce po zprávách v 15.00.

Chrámy odedávna zněly hudbou. Nejprve jednohlasou, bez doprovodu, pak vícehlasou, přidaly se hudební nástroje – především varhany, ale i velké orchestry. Jakou hudbu bychom v kostele chtěli mít dnes? Toto téma otevře v Noční lince v pondělí 14. května od 22.30 hudební redaktorka Klára Beránková.

V českých školních jídelnách se ročně vyhodí až 48 tisíc tun jídla. V přepočtu na jednotlivé porce jde o 96 milionů obědů. Redaktoři Petr Pospíšil a Kateřina Rózsová se se svými hosty zamyslí nad příčinami plýtvání jídlem a nad způsoby jak mu zamezit. Řeč bude o projektu Skutečně zdravá škola a programu Miluji jídlo, neplýtvám. Druhá část pořadu bude věnována projektu Obědy pro děti, který financuje obědy dětem ze sociálně slabých rodin. Pozvání přijali ředitel programu Skutečně zdravá škola Tomáš Václavík a manažerka charitativních projektů o.p.s Women for women Jana Skopová. Nenechejte si ujít ve čtvrtek 17. května v 9.30.

Páteční týdeník Živě z Prahy bude věnován výrazné osobnosti 20. století. Řeč bude o Janu Pavlu II., který stál v čele katolické církve bezmála 27 let. Jakou cestu za tu dobu církev ušla? Jak papež ovlivnil dění na mezinárodní politické scéně? I tyto otázky zazní během živého vysílání, do kterého mohou své dotazy psát také posluchači. Pořad naladíte 18. května od 9.30.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila Sabina Hauserová)

Autor článku: Nela Fabiánová