banner sekce
Sekce

Mládež

Zaujal vás výzkum o tom, jak u nás dnes žijí mladí věřící?

Pokud ano, nabízíme k prostudování celý závěrečný dokument, který mapuje výsledky zkoumání na přelomu let 2017 a 2018.
Publikováno: 11. 5. 2018 9:15

Foto mobilem: František Jemelka / TS ČBK

V dubnu letošního roku představil tým pod vedením Jana Balíka a Jana Čapka výstupy z dotazníkového šetření mezi 1900 mladými účastníky Celostátního setkání mládeže - akce, na kterou v srpnu 2017 do Olomouce doputovali mladí převážně věřící účastnící z různých částí ČR.

Závěry výzkumníků, kteří se na základě informací získaných na tomto vzorku účastníků setkání pokusili odpovědět na otázku, jak dnes žijí mladí věřící v ČR, vyvolaly zájem o podrobnější informace k tomuto tématu. Jsme za něj rádi.

Proto s radostí představujeme elektronickou verzi publikace, ve které naleznete závěry plynoucí ze šetření a jejich interpretaci. Nechybí ani anglické resumé.

Dokument naleznete v příloze.

Soubory ke stažení

velikost 2 986 KB
Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Tajemství partnerských vztahů

pro zadané i nezadané. Věříme, že to může být přínosné a zajímavé i pro vás, je to stejně jako na podzim online formou, takže se může připojit kdokoliv odkudkoliv. Můžete se těšit na zajímavá témata, jako např. sebepojetí, vztah, dimenze lásky, chození a etapy chození, mužství a ženství, komunikace ve vztahu. Součástí je i možnost využít individuální konzultace s lektorkou. Začíná se v týdnu od 24.5.2021.
11.05.2021

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
04.05.2021

7D: Rada

Blíží se čas maturit, čas státnic a odevzdávání diplomových prací. S tím se pojí i spousta rozhodnutí, která budeš muset udělat. A jsou to důležitá a dospělá rozhodnutí. Pokračovat, nebo nepokračovat? Práce, nebo studium? A když studium, tak která z těch škol pro mě bude lepší? Co když mě ta práce nebude bavit? A nedám si radši rok pauzu? Rozhodnutí, ať už jsou jakákoliv, vyžadují spoustu rozmýšlení. Ale někdy je taky dobré se s někým poradit a vidět jiný pohled na věc. Kam se ale pro tuto radu obrátit, aby mi ještě víc nezamotala hlavu, ale pomohla mi? Pár myšlenek k tomuto tématu nabízí následující článek, který je dalším ze série textů o darech Ducha Svatého.
04.05.2021

Konference o mládeži 2021

Konference o mládeži proběhne online z důvodů nepříznivé situace pro setkávání a to 6.5.2021. Letošním tématem je Mladí v dnešním světě. Promluví zde odborníci z řad pracovníků s mládeži, specialistů na online prostor a psychologů.
08.04.2021

Akreditovaný kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů

Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s. (AKSM) organizují kurz pro hlavní vedoucí táborů či jiných prázdninových pobytů pro děti (s akreditací MŠMT).
31.03.2021