Slovenská a česká církev na konferenci o moderním pojetí veřejné správy

22. 05. 2018 Rubrika: Domácí
Zástupci Konference biskupů Slovenska a České biskupské konference se dnes v Bratislavě účastní mezinárodního setkání ITAPA 2018, které se zaměřuje na informatizaci a digitalizaci veřejné správy. Představí společnou snahu KBS a ČBK spolupracovat v oblasti elektronizace církevních procesů a ochrany osobních údajů.

Ilustrační foto

Součástí této jarní oborové konference o eGovernmentu je totiž i samostatný blok obou biskupských konferencí, který se zaměřuje na oblast zmíněného zjednodušení procesů v církevní administrativě a aktuálnímu tématu ochrany osobních údajů v prostředí katolické církve na Slovensku a v České republice. Tato prezentace navazuje na loňský blok přednášek, které naleznete na serveru ecclesia.sk.

Dnešní setkání je taktéž pokračováním spolupráce obou biskupských konferencí, které spolu nedávno podepsaly memorandum o spolupráci a rozvoji v této oblasti fungování církve. Účastníci konference se mohou těšit i na případové studie z bratislavské a pražské arcidiecéze, které ukauzjí, že spolupráce již probíhá i v rovině praktických kroků.

Součástí bloku katolické církve je také kulatý stůl a panelová diskuse věnovaná kybernetické bezpečnosti, ochraně osobích údajů, přeshraniční spolupráci, prioritám a důvěryhodné komunikaci v církevním prostředí.

Českou biskupskou konferenci v Bratislavě zastupuje generální vikář českobudějovické diecéze David Henzl.

Podrobnosti naleznete na webu Konference biskpů Slovenska.

Autor článku: František Jemelka