Programové tipy Radia Proglas na 22. týden 2018

V týdnu od 28. května do 3. června uslyšíte úvodní díl nového vzdělávacího cyklu Svědkové víry 20. století s historikem Janem Stříbrným nebo rozhovor s emeritním plzeňským biskupem Františkem Radkovským a se současným plzeňským biskupem Tomášem Holubem.
Publikováno: 28. 5. 2018 2:00

Foto: Štěpán Havlíček, Radio Proglas

V aktuálním týdnu zachytíte v přímém přenosu následující bohoslužby: v úterý 29. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 31. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 1. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 3. června v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek 1. června se můžete připojit k modlitbě Křížové cesty – krátce po zprávách v 15.00.

Během nového vzdělávacího cyklu Svědkové víry 20. století na vlnách Proglasu představí historik Jan Stříbrný dvanáct osobností, které mapují uplynulé století z pozice kněží, řeholníků, ale i laiků. Tito lidé osvědčili svou  víru v těžkých dobách válek, nesvobody, útlaku, kdy bylo zřejmé, že je může stát život. V jednotlivých částech bude řeč o známých jménech, ale i lidech, kteří zatím zůstávají stranou pozornosti. Vždy zazní alespoň malá ukázka jejich díla a myšlenek, někdy i svědectví jiných osobností o jejich životě. V prvním díle nám doktor Stříbrný představí svou práci. Poslouchejte v pondělí 28. května v 16.00. V dalších částech bude řeč například o Alfrédu Fuchsovi, Augustinovi Schubertovi OSA, Jaroslavovi Šumšalovi nebo o Adolfovi Kajprovi SJ.

Plzeňská diecéze oslaví 25 let své existence. Rozhovor s emeritním plzeňským biskupem Františkem Radkovským a se současným biskupem Tomášem Holubem zachytíte v den výročí ve čtvrtek 31. května od 9.30 v pořadu Mezi slovy.

V pátek 1. června slavíme Den dětí. U této příležitosti jsme připravili speciální program. Těšit se můžete na dětské písně, tematickou Myšlenku na den i dětské zprávičky. Zároveň dojde ke změně programu: ve 14 hodin zazní pohádky O potrestaném vandalovi a O moudrém hřibu z pera Milana Šimka.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Autorka: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Tramvajový tunel ke kampusu zdobí socha sv. Barbory

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle dnes v poledne požehnal v katedrále sv. Petra a Pavla sochu svaté Barbory, kterou Dopravní podnik města Brna následně umístil u portálu vznikajícího tramvajového tunelu v ulici Netroufalky.
13.04.2021

Papež o svaté Terezii z Avily: Výjimečná žena v dějinách církve i společnosti

Avilský biskup José Gil Tamayo obdržel poselství papeže Františka v souvislosti s mezinárodním kongresem o sv. Terezii z Avily, který připomíná půl století od jejího prohlášení za učitelku církve. Třídenní kongres (12. - 15.4.) s názvem "Výjimečná žena" zorganizovaly katolické univerzity z Avily a Eichstättu-Ingolstadtu společně s řádem bosých karmelitánů.
13.04.2021

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021