Programové tipy Radia Proglas na 23. týden 2018

V týdnu od 4. do 10. června zachytíte například rozhovor s frontmanem skupiny Lake Malawi Albertem Černým, nový seriál O ctnostech v rámci Dotýkání světla nebo debatu mladých s pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze Martinem Davidem.
Publikováno: 2. 6. 2018 16:00

Albert Černý ve studiu Proglasu, foto: Pavel Šaněk

V aktuálním týdnu zachytíte v přímém přenosu následující bohoslužby v úterý 5. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 7. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 8. června v 17.30 mši svatou z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích z třetího národního kongresu o Božím milosrdenství, celebruje pomocný biskup olomoucký Mons. Antonín Basler, v neděli 10. června v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek 8. června se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

„Sebevědomá a sehraná sestava, která skládá a hudebně přemýšlí o krok napřed.“ Tak charakterizoval předseda České hudební akademie a šéfredaktor časopisu Headliner Honza Vedral skupinu Lake Malawi v čele se zpěvákem Albertem Černým. Ten představí kapelu a její první album Surrounded By Light v rozhovoru s Anežkou Jakubcovou. Poslouchejte pořad Jak se vám líbí ve čtvrtek 7. června v 19.15.

V cyklu Dotýkání světla v pátek 8. června začne nový seriál zaměřený na ctnosti. Postupně vám redaktor Daniel Blažke společně s P. Pavlem Kafkou představí Víru, Naději, Lásku, Moudrost, Spravedlnost, Statečnost a Umírněnost. Poslouchejte každý pátek od 20.15, reprízu v neděli od 10.30.

8. června zachytíte v pořadu Všimli jsme si debatu mladých lidí s pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze Martinem Davidem. Řeč bude o tom, jak si udržet víru v sekularizované společnosti. Účastníci se zaměří také na to, jak česká společnost vnímá věřící katolíky. Zazní i zkušenosti z každodenního života z víry v kontaktu s lidmi, kteří Boha neznají. Poslouchejte v pátek od 16.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Autorka: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Kardinál Schönborn o exhortaci Querida Amazonia: Papež vybízí k širšímu pohledu

„František opět dokázal zklamat všechny ty, kdo očekávali černobílou odpověď. Znovu se snaží pozvednout, rozšířit a prohloubit perspektivu, aby překonal konflikt mezi dvěma krajními pozicemi,“ říká kardinál Christoph Schönborn v komentáři k postsynodální apoštolské exhortaci Querida Amazonia.
14.02.2020

Biskup Vojtěch Cikrle dnes slaví 30. výročí biskupské služby

Dne 14. února 1990 jmenoval papež Jan Pavel II. tehdejšího rektora Kněžského semináře v Litoměřicích Vojtěcha Cikrleho v pořadí třináctým brněnským sídelním biskupem. Biskupské svěcení přijal v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně 31. března 1990.
14.02.2020

Celostátní setkání mládeže proběhne v Hradci Králové

Město Hradec Králové bylo vybráno jako dějiště Celostátního setkání mládeže v roce 2021.
13.02.2020

Klášter Hradčany se otevře veřejnosti

Řád bosých karmelitánů otevře na Hradčanském náměstí nový Klášter Hradčany. Od března 2020 zde vznikne otevřený prostor „Fortna“, sloužící svým duchovním, kulturním a vzdělávacím programem široké veřejnosti.
13.02.2020

Papež František: Pláč očišťuje a obnovuje

Ve středu 12.2. dopoledne se vatikánské aule Pavla VI. konala generální audience. Byla zahájena čtením z knihy proroka Zachariáše (12,10). Tento starozákonní prorok předpovídá seslání ducha milosti a prosby o slitování na obyvatele Jeruzaléma, takže „budou naříkat nad tím, kterého probodli“.
13.02.2020