Programové tipy Radia Proglas na 23. týden 2018

V týdnu od 4. do 10. června zachytíte například rozhovor s frontmanem skupiny Lake Malawi Albertem Černým, nový seriál O ctnostech v rámci Dotýkání světla nebo debatu mladých s pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze Martinem Davidem.
Publikováno: 2. 6. 2018 16:00

Albert Černý ve studiu Proglasu, foto: Pavel Šaněk

V aktuálním týdnu zachytíte v přímém přenosu následující bohoslužby v úterý 5. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 7. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 8. června v 17.30 mši svatou z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích z třetího národního kongresu o Božím milosrdenství, celebruje pomocný biskup olomoucký Mons. Antonín Basler, v neděli 10. června v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek 8. června se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

„Sebevědomá a sehraná sestava, která skládá a hudebně přemýšlí o krok napřed.“ Tak charakterizoval předseda České hudební akademie a šéfredaktor časopisu Headliner Honza Vedral skupinu Lake Malawi v čele se zpěvákem Albertem Černým. Ten představí kapelu a její první album Surrounded By Light v rozhovoru s Anežkou Jakubcovou. Poslouchejte pořad Jak se vám líbí ve čtvrtek 7. června v 19.15.

V cyklu Dotýkání světla v pátek 8. června začne nový seriál zaměřený na ctnosti. Postupně vám redaktor Daniel Blažke společně s P. Pavlem Kafkou představí Víru, Naději, Lásku, Moudrost, Spravedlnost, Statečnost a Umírněnost. Poslouchejte každý pátek od 20.15, reprízu v neděli od 10.30.

8. června zachytíte v pořadu Všimli jsme si debatu mladých lidí s pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze Martinem Davidem. Řeč bude o tom, jak si udržet víru v sekularizované společnosti. Účastníci se zaměří také na to, jak česká společnost vnímá věřící katolíky. Zazní i zkušenosti z každodenního života z víry v kontaktu s lidmi, kteří Boha neznají. Poslouchejte v pátek od 16.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Autorka: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Katolický týdeník: O „nebezpečné“ literatuře

Ve středu 7. října uplyne 60 let ode dne, kdy v sanitním voze u Vlčatína zemřel při převozu do třebíčské nemocnice básník Jan Zahradníček. Toto výročí je příležitostí připomenout si jeho tragický osud, ale i další literáty pronásledované nejen v 50. letech.
30.09.2020

Závěrečné poselství z plenárního zasedání CCEE

Na závěr plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které se konalo 26.-27. září, vydali evropští biskupové krátké poselství určené nejen pro katolíky, ale pro všechny obyvatele Evropy:
29.09.2020

Papež zvolil téma pro Světový den sdělovacích prostředků 2021

Svatý stolec dnes zveřejnil téma poselství pro příští Světový den sdělovacích prostředků, který budeme slavit v květnu 2021. Jsou to slova z Janova evangelia: «Pojď a podívej se!» (Jan 1,46) s podtitulem "Komunikovat s lidmi skrze setkání na místech, kde jsou, a v situaci, v níž jsou".
29.09.2020

Studentský Velehrad přinesl studentům „něco navíc“ i na dálku

Heslo „Něco navíc“ doprovázelo celý letošní ročník Studentského Velehradu, který se konal ve dnech 26. – 28. září. I přes ztížené epidemiologické podmínky se setkání uskutečnilo, letos však netradičně online, s doprovodným programem, kterého se studenti mohli zúčastnit v městech jednotlivých Vysokoškolských katolických hnutí.
29.09.2020

Charita Česká republika: Středeční rozhodnutí poslanců jen prohloubí současnou krizi

Ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny PČR zamítl při pojednávání novely exekučního řádu ve středu 23. září 2020 všechny varianty teritoriality exekutorů i princip „jeden dlužník – jeden exekutor“.
29.09.2020