Panama 2019: Už jenom osm dní se lze přihlašovat se Sekcí pro mládež ČBK

Do konce června je ještě možné se přihlašovat na Světový den mládeže 2019 v Panamě prostřednictvím Sekce pro mládež ČBK. Po tomto termínu si musí všichni zájemci zajistit přihlášení sami. Setkání se bude konat přesně za sedm měsíců, od 22. do 27. ledna 2019 v Panama City. Nyní už je také zveřejněna česká demo verze hymny Světového dne mládeže.
Publikováno: 22. 6. 2018 13:00

Přípravného setkání přímo v Panamě se nedávno účastnil vedoucí sekce pro mládež ČBK P. Kamil Strak. V Panamě se setkali zástupci více než 80 zemí. Každou zastupoval kněz a laik. „Bylo to druhé oficiální setkání k přípravě Světového dne mládeže a pro mě to byla hezká zkušenost se světovou církví,“ řekl P. Kamil Strak. Dále uvedl, že panamský arcibiskup José Domingo Ulloa řekl: „Panama chce každého poutníka přijmout doma jako v rodině“.

Sekce pro mládež nyní eviduje více než 100 přihlášených z celé ČR. Všichni jsou také zváni k celosvětové modlitbě za setkání, ve které se spojují věřící z celého světa vždy 22. den v měsíci. Nyní se už také můžete poslechnout a naučit českou verzi hymny, která je čerstvě zveřejněna na kanále YouTube Sekce pro mládež ČBK (text a notový záznam v příloze). Hudbu složil Abdiel Jiménez, překlad zajistili Eva Gloserová (překladatelka hymny z SDM Manila 1995 – Zvěstuj dál Boží lásku) a Luděk Strašák a píseň nahrála skupina Soumrak.

Českou výpravu bude hostit farnost Pražského Jezulátka v diecézi Colón – Kuna Yala. Program ve farnosti bude v týdnu od 14. do 20. ledna, kdy budou postupně přijíždět poutníci. Přejezd do Panama City je naplánovaný na 21. ledna, kde se na dopolední katechezi setkají poutníci z ČR a SR. Na setkání je aktuálně přihlášeno 1960 dobrovolníků, přičemž jich má být 5000, registrovat je možné se na stránkách WYD 2019.

(Zdroj: Sekce pro mládež ČBK, KT)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020