Panama 2019: Už jenom osm dní se lze přihlašovat se Sekcí pro mládež ČBK

Do konce června je ještě možné se přihlašovat na Světový den mládeže 2019 v Panamě prostřednictvím Sekce pro mládež ČBK. Po tomto termínu si musí všichni zájemci zajistit přihlášení sami. Setkání se bude konat přesně za sedm měsíců, od 22. do 27. ledna 2019 v Panama City. Nyní už je také zveřejněna česká demo verze hymny Světového dne mládeže.
Publikováno: 22. 6. 2018 13:00

Přípravného setkání přímo v Panamě se nedávno účastnil vedoucí sekce pro mládež ČBK P. Kamil Strak. V Panamě se setkali zástupci více než 80 zemí. Každou zastupoval kněz a laik. „Bylo to druhé oficiální setkání k přípravě Světového dne mládeže a pro mě to byla hezká zkušenost se světovou církví,“ řekl P. Kamil Strak. Dále uvedl, že panamský arcibiskup José Domingo Ulloa řekl: „Panama chce každého poutníka přijmout doma jako v rodině“.

Sekce pro mládež nyní eviduje více než 100 přihlášených z celé ČR. Všichni jsou také zváni k celosvětové modlitbě za setkání, ve které se spojují věřící z celého světa vždy 22. den v měsíci. Nyní se už také můžete poslechnout a naučit českou verzi hymny, která je čerstvě zveřejněna na kanále YouTube Sekce pro mládež ČBK (text a notový záznam v příloze). Hudbu složil Abdiel Jiménez, překlad zajistili Eva Gloserová (překladatelka hymny z SDM Manila 1995 – Zvěstuj dál Boží lásku) a Luděk Strašák a píseň nahrála skupina Soumrak.

Českou výpravu bude hostit farnost Pražského Jezulátka v diecézi Colón – Kuna Yala. Program ve farnosti bude v týdnu od 14. do 20. ledna, kdy budou postupně přijíždět poutníci. Přejezd do Panama City je naplánovaný na 21. ledna, kde se na dopolední katechezi setkají poutníci z ČR a SR. Na setkání je aktuálně přihlášeno 1960 dobrovolníků, přičemž jich má být 5000, registrovat je možné se na stránkách WYD 2019.

(Zdroj: Sekce pro mládež ČBK, KT)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019