Programové tipy Radia Proglas na 27. týden 2018

V týdnu od 2. do 8. července se můžete na Proglasu těšit na další vydání seriálu Cesty k jednotě tentokrát o hnutí Fokoláre nebo na živá studia z akce Dny lidí dobré vůle na Velehradě.
Publikováno: 30. 6. 2018 13:00

Přenášené mše svaté pro tento týden: v úterý 3. července z kostela sv. Augustina v Brně za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 5. července v 8.30 z baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě, celebrují novokněží České republiky, v pátek 6. července mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 8. července v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

pátek 6. června se můžete připojit k modlitbě litanií – krátce po zprávách v 15.00.

Specifické charizma, které mi Duch svatý daroval, je charizma jednoty, díky němu spolu s církví a v církvi chceme přispívat k uskutečňování Ježíšovy závěti „ať všichni jsou jedno“ – takto charakterizovala spiritualitu hnutí Fokoláre jeho zakladatelka Chiara Lubichová. V pořadu Cesty k jednotě v pondělí 2. července ve 20.15 představí toto hnutí dlouholetý člen Mons. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze.

V prvním prázdninovém týdnu si Barvínek společně se sestřičkou Mladou z Cyrilometodějské církevní základní školy připomene sv. Cyrila a Metoděje. O svém patronovi také promluví otec Tomáš Cyril Havel, šéfredaktor časopisu Duha. V úterý 3. července od 16.00 se vydejte po stopách těchto dvou světců a zjistěte, jak s nimi souvisí název Radia Proglas.

I letos se můžete těšit na živá studia Proglasu z akce Dny lidí dobré vůle. Zachytíte je ve středu 4. července v 11.30, 13.30, 15.30 a 18.30. Přímý přenos mše svaté z baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě začíná ve čtvrtek 5. července v 8.30, celebrovat budou novokněží České republiky. Ve středu i čtvrtek se také můžete na stánku potkat se zaměstnanci Proglasu.

Již 120 let stojí na vrcholu beskydské hory Radhošť kaple svatých Cyrila a Metoděje. Nejen o historii tohoto poutního místa hovoří přímo na místě redaktor Antonín Žolnerčík s předsedou Matice Radhošťské panem Drahomírem Strnadlem. Nenechejte si ujít ve čtvrtek 5. července ve 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019