Programové tipy Radia Proglas na 27. týden 2018

Datum publikace30. 6. 2018, 11.00

V týdnu od 2. do 8. července se můžete na Proglasu těšit na další vydání seriálu Cesty k jednotě tentokrát o hnutí Fokoláre nebo na živá studia z akce Dny lidí dobré vůle na Velehradě.

Přenášené mše svaté pro tento týden: v úterý 3. července z kostela sv. Augustina v Brně za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 5. července v 8.30 z baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě, celebrují novokněží České republiky, v pátek 6. července mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 8. července v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

pátek 6. června se můžete připojit k modlitbě litanií – krátce po zprávách v 15.00.

Specifické charizma, které mi Duch svatý daroval, je charizma jednoty, díky němu spolu s církví a v církvi chceme přispívat k uskutečňování Ježíšovy závěti „ať všichni jsou jedno“ – takto charakterizovala spiritualitu hnutí Fokoláre jeho zakladatelka Chiara Lubichová. V pořadu Cesty k jednotě v pondělí 2. července ve 20.15 představí toto hnutí dlouholetý člen Mons. Jiří Mikulášek, generální vikář brněnské diecéze.

V prvním prázdninovém týdnu si Barvínek společně se sestřičkou Mladou z Cyrilometodějské církevní základní školy připomene sv. Cyrila a Metoděje. O svém patronovi také promluví otec Tomáš Cyril Havel, šéfredaktor časopisu Duha. V úterý 3. července od 16.00 se vydejte po stopách těchto dvou světců a zjistěte, jak s nimi souvisí název Radia Proglas.

I letos se můžete těšit na živá studia Proglasu z akce Dny lidí dobré vůle. Zachytíte je ve středu 4. července v 11.30, 13.30, 15.30 a 18.30. Přímý přenos mše svaté z baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě začíná ve čtvrtek 5. července v 8.30, celebrovat budou novokněží České republiky. Ve středu i čtvrtek se také můžete na stánku potkat se zaměstnanci Proglasu.

Již 120 let stojí na vrcholu beskydské hory Radhošť kaple svatých Cyrila a Metoděje. Nejen o historii tohoto poutního místa hovoří přímo na místě redaktor Antonín Žolnerčík s předsedou Matice Radhošťské panem Drahomírem Strnadlem. Nenechejte si ujít ve čtvrtek 5. července ve 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: František Jemelka