Papež František potvrdil svoji účast na Světovém dni mládeže v Panamě

11. 07. 2018 téma: Světový den mládeže Rubrika: Papež František
Svoji účast na 34. Světovém dni mládeže potvrdil nyní oficiálně papež František. Setkání mladých lidí z celého světa se bude konat od 22. do 29. ledna 2019 v Panamě. Jeho mottem budou slova Panny Marie: „Jsem služebnice Páně, staň se mi podle tvého slova.“ (Lk 1,38).

Foto: Mazur / catholicnews.org.uk / CC BY-NC-SA 2.0

Při příležitosti příštího Světového dne mládeže a na pozvání panamské vlády a biskupů navštíví papež František Panamu ve dnech 23. až 27. ledna 2019,“ uvedl ředitel tiskového střediska Svatého stolce Greg Burke.

Na setkání se chystají také mladí lidé z ČR; Sekce pro mládež České biskupské konference nyní eviduje více než 150 přihlášených z celé ČR. Všichni jsou také zváni k celosvětové modlitbě za setkání, ve které se spojují věřící z celého světa vždy 22. den v měsíci.

Nyní si už také můžete poslechnout českou demoverzi hymny, která je čerstvě zveřejněna na kanále YouTube Sekce pro mládež ČBK. Hudbu složil Abdiel Jiménez, překlad zajistili Eva Gloserová (překladatelka hymny z SDM Manila 1995 – Zvěstuj dál Boží lásku) a Luděk Strašák a píseň nahrála skupina Soumrak.

Světové dny mládeže se konají od roku 1984. Jednou za tři roky se mladí lidé z celého světa setkávají s papežem, v ostatních letech si pak tento den připomínají na Květnou neděli v diecézích.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, ČBK)

 

Autor článku: Tomáš Tetiva