Papež se chystá na Světové setkání rodin do Dublinu

Datum publikace3. 8. 2018, 13.00

Již za osmnáct dní začne v irském Dublinu Světové setkání rodin, které navštíví také papež František. První část setkání bude tvořit teologicko-pastorační kongres, jehož tématem bude „Evangelium rodiny: Radost světu“. Následovat bude návštěva papeže Františka, kterého zde čeká šest veřejných vystoupení. Kromě hlavního města Dublinu navštíví také Národní mariánskou svatyni v Knocku na severozápadě ostrova.

Světové setkání rodin se koná každé tři roky a v tom letošním se v Dublinu očekávají účastníci z více než sto zemí celého světa, jen na nedělní mši svatou již bylo zcela vyčerpáno všech půl milionu volných lístků. Do organizace setkání se zapojí více než tisícovka dobrovolníků.

Nejen ti, kteří dorazí přímo do Dublinu na Světové setkání rodin mohou získat plnomocné nebo částečné odpustky, ale možnost jejich získání je rozšířena také na ty, kdo se události účastní prostřednictvím sdělovacích prostředků.

Jako příprava na setkání byl vytvořen program šesti farních setkání „Amoris: Mluvme o rodině! Buďme rodinou!“ inspirovaný apoštolskou exhortací o lásce a rodině papeže Františka Amoris Laetitia (Radost z lásky). Najdete ho v přiloženém souboru. Setkání doplňují i videa v angličtině s českými titulky. Témata těchto setkání byla také zanimována do krátkých videí dostupných v angličtině, italštině, francouzštině a španělštině na tomto webu.

PROGRAM PAPEŽOVY NÁVŠTĚVY V IRSKU

Sobota 25. srpna 2018

ŘÍM‐DUBLIN

08.15   Odlet z letiště Říma/Fiumicina do Dublinu