Papež vyjádřil soustrast s oběťmi zemětřesení v Indonésii

07. 08. 2018 Rubrika: Papež František
Papež František zaslal soustrastný telegram představitelům církve a státní správy v Indonésii. Tam došlo v neděli na ostrově Lombok k zemětřesení, při kterém zahynulo téměř sto osob. Svatý otec napsal, že hluboce lituje všech obětí zemětřesení a vyjádřil svojí solidaritu se všemi zasaženými touto tragédií.

Foto: Mazur / catholicnews.org.uk / CC BY-NC-SA 2.0

V telegramu papež František uvádí, že „byl hluboce zarmoucen, když se dozvěděl o tragických ztrátách na životech a zničeném majetku v důsledku zemětřesení v Indonésii“. Dále vyjádřil svoji „hlubokou solidaritu se všemi, kteří jsou zasažení touto tragédií“.

Papež František se modlí především za pokoj všech zesnulých, uzdravení zraněných a za útěchu všech, kteří přišli o svoje milované. Povzbuzuje státní úřady a všechny, kteří se podílí na záchranných pracích a pomoci obětem neštěstí,“ stojí v telegramu, který jménem Svatého otce zaslal vatikánský státní sekretář Pietro Parolin.

Úřady uvádí, že při zemětřesení zahynulo nejméně 98 lidí a dalších 236 utrpělo vážná zranění. Otřesy půdy o síle sedmi stupňů zničily tisíce budov. Úřady předpokládají, že víc než 20 tisíc lidí ztratilo své domovy. Ostrov nadále trpí silnými následnými otřesy.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Tomáš Tetiva