Buen camino dětem: Popřejete jim i vy šťastnou cestu?

Datum publikace11. 8. 2018, 11.00

Čech David Dvořák vyrazil 28. července 2018 pešky z naší republiky do Santiaga de Compostella. Proč? Nechce být lhostejný k neštěstí dětí, kterým chce pomoci duchovní podporou i finančními prostředky. V těchto chvílích je na cestách někde v Německu, v úterý se nám přihlásil z Řezna. Představujeme projekt Buen camino dětem s dovětkem, že Elišce, Mikuláškovi a Karolínce může pomoci každý.

'Vyrazil jsem na svatojakubskou pouť, protože mě sv. Jakub volal opět k sobě. Jak jsem to zaslechl? Jednoho rána jsem se probudil s pocitem, že mě něco volá zpět do Santiaga de Compostella. Neumím ten pocit popsat, jelikož to jde mimo moje chápání a má odevzdanost Bohu mě ani nenutí se ptát. Prostě konám co považuji za správné a myslím si, že kdyby to bylo špatné, Kristus by tohle svým jménem nežehnal jak to dělá i nyní na cestě,' napsal nám poutník David ze své šedesátidenní cesty za sv. Jakubem. Jednoduché ...

Proč ale putuje pro druhé? Vysvětlení je opět prosté: 'Je to proto, že můj syn Daniel byl jako nemluvně též vážně nemocný (naštěstí je zdráv díky Bohu), ale také proto, že vážně nemocné děti potřebují pomoc a své posly, kteří donesou jejich prosby k lidem s dobrým srdcem. Rozhodně nechci být sám, kdo toto poslání ponese dál. Každý může být součástí BUEN CAMINO DĚTEM,' přibližuje. Zároveň vyzývá všechny ty, které jeho myšlenka oslovila, aby ji šířili dál nebo se k němu na část putování přidali.

Aktuální informace o průběhu pouti i úmyslu na který je konána sledujte na facebookovém profilu Buen camino dětem.

Malá Eliška se narodila s krvácením do mozku; lékaři stanovili zdrcující diagnózu – dětská mozková obrna s postižením dolních končetin. Mikuláš trpí cystickou fibrózou, neboli nemocí slaných dětí. Karolínka pak utrpěla vážná zranění dolních končetin při autonehodě.

Pokud budete chtít pomoci, svůj příspěvek můžete zaslat na transparentní účet 1117771700/5500 pod variabilním symbolem 5252.

Cesta do Španělska je dlouhá 3.131km a má trvat pouze 60 dní; na každý den tedy připadá minimálně 55km. David Dvořák si na zádech nese dvacetikilový batoh.

(Za přispění Kristýny Gargulákové ze Sekce pro mládež ČBK a svyužitím informací na www.zivotdetem.cz )

Autor článku: František Jemelka