Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc září 2018

Datum publikace4. 9. 2018, 10.00
TiskTisk

Papež František se chce v měsíci září přimlouvat za provincii Idlib v Sýrii, zvláště pak za civilní obyvatelstvo a za respektování mezinárodního humanitárního práva v této oblasti.

(Foto: © Mazur/catholicnews.org.uk)

Za respektování mezinárodního humanitárního práva v provincii Idlib v Sýrii, aby byly chráněny životy civilního obyvatelstva, a za vítězství Panny Marie – Královny míru, v této oblasti.

Papež František nese v srdci Sýrii, kde stále pokračuje válka a přicházejí zneklidňující zprávy o riziku možné humanitární katastrofy. Znovu obrací naši pozornost k nezbytnosti modlitby za národ, který žije v situaci velkého utrpení. Na ekumenickém setkání v Bari papež František připomněl, že Blízký východ je křižovatka civilizací a kolébky velkých monoteistických náboženství. Tam nás obdařil svým navštívením Pán, „slunce vycházející z výsosti“ (Lk 1,78). Odtamtud se rozšířilo do celého světa světlo víry. Tam vytryskly čerstvé prameny duchovnosti a mnišství. Tam se zachovaly jedinečné starobylé rity a nedocenitelné bohatství sakrálního umění a teologie, tam přebývá odkaz velkých otců ve víře. Tato tradice je pokladem, který máme všemi silami opatrovat, protože na Blízkém východě jsou zakořeněny samotné naše duše. Avšak nad tímto skvoucím krajem se shlukla zvláště v posledních letech hustá mračna: války, násilí, zmar, okupace a fundamentalismy, vnucená migrace a opuštěnost. To vše za mlčení mnohých a se spoluvinou četných. Blízký východ by bez křesťanů nebyl Blízkým východem. Modleme se, aby božské světlo ozářilo temnoty světa. Společně si přejeme rozžehnout plamen naděje. Lampy, které rozsvítíme, ať jsou znamením světla, které bez ustání v noci svítí. Křesťané jsou totiž světlem světa (Mt 5,14) nejen tehdy, září-li celé okolí, ale i tehdy, když se v temných chvílích nepoddávají temnotě, jež všechno obestírá, nýbrž živí knot naděje olejem modlitby a lásky. Když se pozvedají ruce k nebi v modlitbě a podává se ruka bratrovi, aniž by se hledal vlastní prospěch, plane a září oheň Ducha, Ducha jednoty, Ducha pokoje. Modleme se v jednotě a s cílem vyprosit na Pánu nebes onen mír, který mocní na této zemi dosud nedovedli najít. Za trpící bratry a za přátele každého lidu opakujeme: Pokoj v tobě! Bože „veškeré útěchy“ (2Kor 1,3), který uzdravuješ zlomená srdce a obvazuješ rány (Žl 147,3), vyslyš naši modlitbu.

(Autor: s. Anna Lexmaulová, Apoštolát modlitby)

Autor článku: Nela Fabiánová
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou