Kardinál Duka se připojuje k výzvě za dobrou volbu

Kardinál Dominik Duka OP podpořil výzvu MUKLů (politických vězňů, tzv. mužů určených k likvidaci) před nadcházejícími volbami, která nabádá k odpovědné volbě v době, kdy jde dle politických vězňů o hodně. Text vycházející z výzvy učiněné na tradiční svatohostýnské pouti Konfederace politických vězňů zveřejňujeme v plném znění.
Publikováno: 29. 9. 2018 8:00

(Foto: Roman Albrecht / Člověk a Víra)

Na výroční pouti Konfederace politických vězňů na Hostýně 1. 9. 2018 zazněla výzva:

A vám starším a již oprávněným voličům přeji šťastnou ruku při letošních podzimních volbách. Tentokrát jde skutečně o hodně! Nezapomeňme, že volíme vlastně ve svých představách sebe a své lepší já. Nepodlehněme iluzi, že máme vysokou životní úroveň a že nám populističtí politikové, toužící po moci, splní všechny sliby a nezotročí naše duše. Nerozhodujme ani podle náhlého popudu, ale vybírejme takové kandidáty, kteří hájí s úctou přirozený řád života, křesťanské hodnoty a rodinu jako základ národa a společnosti.” 

S touto výzvou se plně ztotožňuji a považuji ji za autentickou výzvu nejen k politickým vězňům – MUKLům, ale i věřícím a všem občanům naší vlasti.

Dominik kardinál Duka

Autor článku:
Nela Fabiánová

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019