Programové tipy Radia Proglas na 40. týden 2018

V týdnu od 1. do 7. října se můžete na vlnách Proglasu těšit na nový interaktivní pořad Soukromá detektivní kancelář Lorňon, na týdeník Mezi slovy o vině, trestu a odpuštění nebo rozhovor s písničkářem Pavlem Helanem.
Publikováno: 29. 9. 2018 8:00

V aktuálním týdnu zachytíte tyto bohoslužby: v úterý 2. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 4. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 7. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Od října naladíte na Proglasu Soukromou detektivní kancelář Lorňon. Každou středu v 16.00 se budete setkávat s inspektorem Habžou, strážmistrem Kubíkem a rotným Mirečkem a společně můžete rozplétat spletité kriminální případy a zažívat neobvyklá dobrodružství. Začít můžete ve středu 3. října – případem vraždy architekta Prokopa Skalského. Otráven byl vlastní rukou ve své vlastní vile nebo to vlastně bylo úplně jinak? Jakou roli hrál šálek čaje v jeho pracovně? Byl v něm jed? Zapojte se do vyšetřování i vy!

Tomáš Martinek před čtyřmi lety založil v Chrudimi neziskovou organizaci Hurá na výlet! Za symbolickou částku vozí seniory ve čtyřech krajích po zajímavých místech naší vlasti. Na Pálavu se s nimi a jejich 84letým průvodcem panem Luborem svezla i redaktorka Proglasu Marcela Kopecká. Ta se přesvědčila, že jejich jednodenní výlety jsou bezpečné, snadno zvládnutelné, a přitom zajímavé. Reportáž uslyšíte v dalším vydání relace Vítejte, senioři! ve středu 3. října od 9.30.

Odpustit tomu, kdo mi ublížil, není snadné. Co teprve v případě, že jsem obětí trestného činu. Dokážu odpustit pachateli? A co on, přemýšlí někdy o oběti? Stojí o odpuštění?  O projektu, který spojuje pachatele a jejich oběti, promluví Gabriela Kabátová, výkonná ředitelka Mezinárodního vězeňského společenství. Pořad Mezi slovy o vině, trestu a odpuštění naladíte ve čtvrtek 4. října od 9.30.

Rozhovor s vlídným písničkářem Pavlem Helanem o jeho albu Rapper si můžete poslechnout v sobotu 6. října od 15.15. Mariana Ambrožová s ním natáčela na křesťanském multižánrovém festivalu UNITED ve Vsetíně.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Text připravila: Sabina Hauserová)

Autor článku:
Nela Fabiánová

Související články