Zemřel Pavel Smetana. Zůstal nám tu po něm rozpracovaný úkol

Datum publikace5. 10. 2018, 17.13

4. října 2018 zemřel ve věku 81 let Pavel Smetana, někdejší synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví v ČR.

Archiv: Český bratr

Pohřeb muže, který se ve spolupráci s kardinálem Miloslavem Vlkem velmi zasadil o budování novodobých ekumenických vztahů u nás a mj. prohlásil: 'považuji smíření za velice důležité ..., neboť to nepřátelství trvající po staletí považuji za tragédii', proběhne v pondělí 8. října 2018 od 13.30 hodin v evangelickém kostele u Martina ve zdi (Martinská 8, Praha 1).

Za Českou biskupskou konferenci se se svým bratrem v Kristu rozloučil její předseda kardinál Dominik Duka OP, který v kondolenci adresované synodnímu seniorovi ČCE Danielovi Ženatému mj. také připomenul jeho předchůdce jako vzor vytrvalosti, zápalu v hlásání Evangelia a věrnosti (text kondolence naleznete v příloze).

Na pondělním pohřbu bude římskokatolickou církev v ČR zastupovat ředitel katechetické sekce ČBK Mariusz Kuźniar.

Chcete o P. Smetanovi vědět víc? Doporučujeme články na webu ČCE či časopisu Český bratr.

(S využitím ČTK a webu e-cirkev.cz)

Autor článku: František Jemelka