Ženské řády v ČR mají nové vedení

11. 10. 2018 Rubrika: Domácí
Řády a řeholní společenství sdružené v Konferenci vyšších představených ženských řeholí mají od středy nové vedení. V čele této zastřešující organizace stanula sestra Krista Chládková, generální představená České kongregace sester dominikánek a dosavadní členka předsednictva Konference.

Foto nového vedení; z leva: s.Baptista,s.Miroslava,s.Krista(uprostřed),s.Vojtecha,s.Františka 

Novými členkami předsednictva byly zvoleny Sr. Vojtěcha Zikešová, dosavadní předsedkyně KVPŽŘ a Sr. Baptista Nožková. Doplnily tak předsednictvo, kde místopředsedkyní je Sr. Miroslava Bortlová a další členkou je Sr. Františka Kadlčíková.

Sestra Krista OP je rodačka ze Třebenic na Třebíčsku, v mládežnických společenstvích 80. let minulého století (Valeč, Třebíč, Praha – Suchdol) zakusila krásu poznávání Boha skrze studium Bible. Krátce po revoluci se rozhodla opustit kariéru programátorky a zemědělské ekonomky, k níž byla profesně připravena, a zasvětit se Bohu jako sestra dominikánka.

Postupem času dálkově vystudovala teologii a získala pedagogickou kvalifikaci pro výuku informatiky, ekonomiky a angličtiny. Působila v různých komunitách České kongregace sester dominikánek, jejíž apoštolát spočívá především ve výchově a vyučování (Olomouc, Praha, Bojkovice, Plzeň, Střelice, Brno). Byla členkou kongregační rady, v letech 2010 – 2013 zastupovala kongregace střední a východní Evropy v uskupení DSE – Dominican Sisters Europe.

V létě 2014 byla zvolena do služby generální představené České kongregace sester dominikánek a na podzim téhož roku do předsednictva Konference vyšších představených ženských řeholí.

Více informací o KVPŽŘ hledejte na webu.

(Zdroj: KVPŽŘ)

Autor článku: František Jemelka