Programové tipy Radia Proglas na 42. týden 2018

Datum publikace16. 10. 2018, 9.07

V týdnu od 16. do 21. října naladíte na Proglasu týdeník Vítejte, senioři! věnovaný žonglování, zbojnické Folklórní okénko.

Foto: archiv Radia Proglas

V aktuálním týdnu zachytíte tyto bohoslužby: v úterý 16. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přátele posluchače, ve čtvrtek 18. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 21. října v 9.00 mši svatou na misijní neděli z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství

Svatojánským Barvínkem vás v úterý 16. října provede otec Jan Liška z farnosti ve Vracově. Síma a Romča si také posvítí na tohoto velmi známého světce. V 16 hodin poslouchejte zajímavosti o tom, čím může být svatý Jan Nepomucký inspirací pro nás, jak poznáme jeho sochy a kde všude je najdeme.

Naučit se žonglovat v seniorském věku? Prý to není žádný problém. Žonglovat se dá i vsedě.  Rozhovor se zakladatelkou projektu Cirkus Senior Renatou Královou uslyšíte ve středu 17. října od 9.30. Tato činnost přináší radost z pohybu a z času, který senioři mohou trávit společně. Se žongléry poté můžete vyrazit i do pražského Domu pro seniory Hortenzie.

Ondrušek, Ondráš, Juráš, Janošík – to jsou jména zbojníků. Pojďte společně s redaktorkou Kateřinou Kovaříkovou putovat po jejich stopách a navštívit lesy, kde se ukrývali. Všichni nakonec skončili na šibenici, ale i přes jejich smutný konec je lid miloval a nejvíce své hrdiny oslavil – jak jinak – než v písních. Zbojnické Folklorní okénko uslyšíte ve středu 17. října v 16.55.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audioarchiv a další informace naleznete na www.proglas.cz.

(Autorka: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: František Jemelka