banner sekce
Sekce

Mládež

Začal nový ročník Studijně-formačního kurzu

První týden Studijně-formačního kurzu v novém školním roce se konal ve dnech 14. – 19. 10. 2018 v krásném prostředí Orlických hor. Hostilo jej Diecézní centrum života mládeže Vesmír v Deštné v Orlických horách.
Publikováno: 23. 10. 2018 2:00

Foto Kristýna Garguláková, Kostel sv. Matouše v blízkosti DCŽM Vesmír

Na DCŽM Vesmír se v tomto týdnu sjeli členové týmů pečujících o mládež z celé české
i moravské církevní provincie, aby naslouchali zajímavým tématům a měli možnost si některé z nich vyzkoušet také v praxi. Pro některé z účastníků bylo toto setkání rovněž podmětem k seznámení se s prací jednotlivých center i s osobami, které na nich působí, neboť v průběhu letních měsíců došlo k výměně mnoha osob působících v diecézní pastoraci mládeže.

Studijně-formační kurz, Foto Vojtěch Orlík

První dva dny kurzu byly vesměs přednáškové, rozdělené do dvou bloků – dopolední
a odpolední. První přednášky patřily smyslu i činnosti Sekce pro mládež při ČBK a poté samotné roli jednotlivých center mládeže. P. PaedDr. Pavel Lazárek, PhD. se věnoval hlásání evangelia mladým, Mgr. Karel Ochozka významu hudby v liturgii a Mgr. Magda Strejčková přiblížila sociální vývoj osobnosti a poskytla inspiraci pro práci s mladými formou zážitků
a her.

Středeční den patřil v dopoledním bloku médiím v pastoraci mládeže, kdy kolektiv Vyšší odborné školy publicistiky v čele s ředitelem Mgr. Petrem Uherkou Dipl. Mgmt. představil
a prakticky předvedl některé formy hlásání radostné zvěsti pomocí médií. Volné odpoledne využili účastníci většinou k aktivnímu odpočinku v okolí krásné přírody Orlických hor.

Studijně-formační kurz, Foto Vojtěch Orlík

Poslední dva dny patřili teorii i praxi v komunikaci, životě v týmu, kterými provázel Ing. Václav Vacek a významu či různým cestám her, čímž účastníky obohatili lektoři Prázdninové školy Lipnice.

Během celého týdne byl mimo jednotlivé přednášky prostor pro ztišení, osobní i společnou modlitbu, vycházky po okolí, rozhovory i výměnu zkušeností.

PhDr. Mgr. Jaroslav Mrňa, Ph.D, jáhen Praha – Kunratice, účastník kurzu

Autor článku:
Vojtěch Orlík

Další aktuality

Celostátní setkání mládeže se přesouvá na srpen 2022

Vzhledem k nepříznivé situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 a rozhodnutí biskupů se Celostátní setkání mládeže přesouvá na srpen 2022. Celostátní fórum mládeže, které předchází Celostátnímu setkání mládeže, se přesouvá na jaro 2022.
22.10.2020

Sekce pro mládež ČBK slaví 30 let své existence

V říjnu oslaví Sekce pro mládež České biskupské konference již 30 let od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea bude sloužena v pátek 16.října 2020 mše svatá, kterou bude přenášet Radio Proglas. Při této příležitosti bude uvedeno i nové video, které vzniklo u příležitosti 30 let této Sekce, která se věnuje mladým lidem.
15.10.2020

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Podzim se rozbíhá do krásných barev, spoustu deště a ranních mlh. Pro někoho nepohoda, pro někoho jedno z nejkrásnějších období roku. Tentokrát je říjen i měsíc nejistoty jak pro studenty, profesory, rodiče, tak i zdravotníky. My vám chceme alespoň trochu tento čas zpříjemnit. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte si IN!
01.10.2020

Pokračujeme v mezinárodní spolupráci v oblasti pastorace mládeže

Po listopadovém setkání ve slovenských Bojničkách, se ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak tento týden online setkal ze zástupci MEKT. Hlavním tématem bylo sdílení zkušeností v době koronaviru.
29.05.2020

10 nových absolventů Studijně-formačního kurzu

Účastníci Studijně-formačního kurzu zakončili dvouleté studium závěrečnou zkouškou.
14.05.2020