Úmysly modliteb s papežem pro příští rok

Datum publikace24. 10. 2018, 15.00

Již známe úmysly celosvětové sítě modlitby s papežem Františkem, tzv. Apoštolátu modlitby, pro rok 2019. Každý měsíc jiná oblast lidského života, smysl stejný. Jaké jsou?

Úmysly papeže Františka pro rok 2019 svěřené Celosvětové síti modlitby s papežem

(Apoštolátu modlitby)

Leden

Mladí lidé a příklad Panny Marie

– za mládež, především za mladé v Latinské Americe, aby podle příkladu Panny Marie odpovídali na volání Pána a ohlašovali světu radost evangelia.

Národní úmysl

– Ať se církev stává v naší zemi znamením naděje pro budoucnost.

Únor

Obchod s lidmi

– za velkodušné přijetí obětí nezákonného obchodování s lidmi, nucené prostituce a násilí.

Národní úmysl

– Ať je naše víra pro hledající pravdivým svědectvím živého vztahu s Bohem.

Březen

Evangelizační úmysl

Za uznání práv křesťanských společenství

– za křesťanská společenství, zejména ta, která jsou vystavena pronásledování, aby zakoušela Kristovu blízkost a jejich práva byla uznána.

Národní úmysl

– Ať dokážeme milovat bližního po vzoru lásky Boží, která je ochotna obětovat se až do krajnosti.

Duben

Všeobecný úmysl

Lékaři a jejich spolupracovníci ve válečných oblastech

– za lékaře a humanitární pracovníky přítomné ve válečných oblastech, kteří nasazují vlastní život pro záchranu života druhých.

Národní úmysl

– Ať pokoj, který Ježíš Kristus po svém zmrtvýchvstání daroval svým učedníkům, dokážeme šířit do svého okolí.

Květen

Církev v Africe – kvas jednoty

– za církev v Africe, aby se přičiněním vlastních členů stala kvasem jednoty mezi národy a znamením naděje pro celý tento světadíl.

Národní úmysl

– Ať v našich rodinách i farnostech vládne atmosféra laskavosti a vzájemného přijetí.

Červen

Životní styl kněží

– za kněze, aby tím, že se zavazují ke skromnému a pokornému životu, aktivně projevili porozumění a podporu těm nejchudším.

Národní úmysl

– Ať jsou křesťané vnímaví k trpícím i chudým a ti, kteří jim slouží, ať mají dost pokory a trpělivosti.

Červenec

Poctivost v soudnictví

– aby všichni, kdo spravují soudnictví, jednali poctivě a aby nespravedlnost, přestože ve světě i vítězí, neměla poslední slovo.

Národní úmysl

– Ať všichni lidé mají možnost odpočinku pro tělo i pro duši a ať všude objevují radost z Boží blízkosti.

Srpen

Rodiny – školy lidského zrání

– aby se rodiny zásluhou života modlitby a lásky stávaly stále více „školami“ skutečného lidského zrání.

Národní úmysl

– Ať věrnost, láska a odpovědnost doprovázejí všechny manžele, stejně jako vytrvalost při společné modlitbě v rodinách.

Září

Ochrana moří a oceánů

– aby politici, vědci a ekonomové společně pracovali pro ochranu moří a oceánů.

Národní úmysl

– Ať jsou děti a mladí lidé otevření pro poznání Boha i svého místa ve světě a mají k tomu dost odhodlanosti i sebeovládání.

Misijní jaro církve

– aby inspirace Ducha Svatého vedla církev k novému rozkvětu misií.

Národní úmysl

– Ať svatost kněží a tichost a obětavost všech Bohu zasvěcených svědčí světu o tom, že Bůh stačí pro naplnění života.

Všeobecný úmysl

Dialog a smíření na Blízkém východě

– aby se v zemích Blízkého východu, v němž rozdílné náboženské skupiny sdílí tentýž životní prostor, zrodil duch dialogu, setkávání a smíru.

Národní úmysl

– Ať všichni naši zesnulí mohou plně zakoušet dobrotu Boží a my ať žijeme tak, že se budeme moci jednou radovat s nimi.

Budoucnost těch nejmladších

– aby každá země připravila nezbytné odpovídající kroky pro zajištění budoucnosti nejmladší generace, především těch, kteří nepřiměřeně strádají.

Národní úmysl

– Ať se nám všem daří žít z moci Boží milosti a ať přinášíme dobré ovoce Božího Ducha pro tento svět.

(Zdroj: Česká pobočka apoštolátu modlitby, Pavel Ambros SJ)

Autor článku: František Jemelka