Do Panamy se chystají i dvě stovky nadšených z ČR

Již nyní vrcholí přípravy na lednový Světový den mládeže s papežem Františkem ve středoamerické Panamě. Ani zde nebudou chybět mladí lidé z ČR. Má jich být až 200.
Publikováno: 2. 11. 2018 13:00

Dle informací organizátorů ze Sekce pro mládež ČBK je nyní na celý program (dny v diecézích a setkání s papežem Františkem) registrováno 150 zájemců, na setkání s papežem v Panama City se pak chystá další třicítka poutnic a poutníků.

A jak se lze na akci nachystat? Aktuálně prožíváme duchovní přípravu dle katecheze č. 2, přibližuje Vojtěch Orlík ze Sekce.

Organizátoři také uvedli, že česká skupina se na místě bude připravovat při předprogramu v diecézi Colón – Kuna Yala a to ve farnosti Pražského Jezulátka. Pro zajkímavost doplnili i předběžné počty účastnic a účastníků z okolních zemí: cca 3500 Poláků, Rakušanů bude obdobný počet jako Čechů, Slováků pak něco více než nás.

Aktuální dění lze sledovat na speciální stránce. Světový den mládeže v Panamě proběhne mezi 22. a 27. lednem 2019; přípravný program začíná o týden dříve 13. ledna.

(Zdroj: Vojtěch Orlík, Sekce pro mládež ČBK)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020