Do Panamy se chystají i dvě stovky nadšených z ČR

Datum publikace2. 11. 2018, 12.00

Již nyní vrcholí přípravy na lednový Světový den mládeže s papežem Františkem ve středoamerické Panamě. Ani zde nebudou chybět mladí lidé z ČR. Má jich být až 200.

Dle informací organizátorů ze Sekce pro mládež ČBK je nyní na celý program (dny v diecézích a setkání s papežem Františkem) registrováno 150 zájemců, na setkání s papežem v Panama City se pak chystá další třicítka poutnic a poutníků.

A jak se lze na akci nachystat? Aktuálně prožíváme duchovní přípravu dle katecheze č. 2, přibližuje Vojtěch Orlík ze Sekce.

Organizátoři také uvedli, že česká skupina se na místě bude připravovat při předprogramu v diecézi Colón – Kuna Yala a to ve farnosti Pražského Jezulátka. Pro zajkímavost doplnili i předběžné počty účastnic a účastníků z okolních zemí: cca 3500 Poláků, Rakušanů bude obdobný počet jako Čechů, Slováků pak něco více než nás.

Aktuální dění lze sledovat na speciální stránce. Světový den mládeže v Panamě proběhne mezi 22. a 27. lednem 2019; přípravný program začíná o týden dříve 13. ledna.

(Zdroj: Vojtěch Orlík, Sekce pro mládež ČBK)

Autor článku: František Jemelka