Do Panamy se chystají i dvě stovky nadšených z ČR

Již nyní vrcholí přípravy na lednový Světový den mládeže s papežem Františkem ve středoamerické Panamě. Ani zde nebudou chybět mladí lidé z ČR. Má jich být až 200.
Publikováno: 2. 11. 2018 13:00

Dle informací organizátorů ze Sekce pro mládež ČBK je nyní na celý program (dny v diecézích a setkání s papežem Františkem) registrováno 150 zájemců, na setkání s papežem v Panama City se pak chystá další třicítka poutnic a poutníků.

A jak se lze na akci nachystat? Aktuálně prožíváme duchovní přípravu dle katecheze č. 2, přibližuje Vojtěch Orlík ze Sekce.

Organizátoři také uvedli, že česká skupina se na místě bude připravovat při předprogramu v diecézi Colón – Kuna Yala a to ve farnosti Pražského Jezulátka. Pro zajkímavost doplnili i předběžné počty účastnic a účastníků z okolních zemí: cca 3500 Poláků, Rakušanů bude obdobný počet jako Čechů, Slováků pak něco více než nás.

Aktuální dění lze sledovat na speciální stránce. Světový den mládeže v Panamě proběhne mezi 22. a 27. lednem 2019; přípravný program začíná o týden dříve 13. ledna.

(Zdroj: Vojtěch Orlík, Sekce pro mládež ČBK)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Mír spočívá na modlitbě a dialogu, píše papež komunitě Sant´Egidio

Ve španělském hlavním městě v neděli začalo každoroční mezinárodní setkání za mír, které za účasti tří set náboženských představitelů a osobností ze světa politiky i kultury pořádá římská komunita Sant´Egidio, tentokrát pod mottem „Mír bez hranic“. Třiatřicet let po modlitbě za mír v Assisi, k níž vyzval sv. Jan Pavel II., tak pokračuje tato „pouť míru“, jak ji v pozdravném poselství definuje papež František.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24. neděli v mezidobí.
16.09.2019

Svatoludmilská pouť na Levém Hradci

Ve dnech 14.-15. 9. 2019 se konala na Levém Hradci Svatoludmilská pouť, během níž byla vystavena lebka sv. Ludmily. V sobotu 14. 9. byla relikvie uvítána v kostele sv. Klimenta, poté byla slavena byzantsko-slovanská liturgie sv. Jana Zlatoústého ke cti sv. Ludmily. Hlavním celebrantem byl gen. vikář Apoštolského exarchátu Mons. Milan Hanuš. V neděli 15.9. slavnostní mši sv. celebroval Mons. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský. Po mši kardinál Duka požehnal vyhlídku sv. Ludmily, následovala beseda a řeckokatolický chvalozpěv - Akathist.
16.09.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 16. do 22. září 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019