Již známe program RedWednesday v Praze. Kdo se přidá?

Datum publikace12. 11. 2018, 15.15

Letos poprvé si i v České republice chceme připomenout lidi z celého světa, kteří jsou pronásledovaní pro svoji víru. Učiníme tak prostřednictvím kampaně Červená středa (#RedWednesday), která se bude konat 28. listopadu 2018. Představujeme pražskou část programu; jako pozvánku, ale i jako povzbuzení pro další zájemce z dalších měst a obcí v ČR.

Ilustrační foto: Člověk a víra

Červená středa proběhne v Praze v centru města, v Karolinu a okolí Staroměstského náměstí. Součástí programu je konference na téma: Úloha církví ve společnosti, představení Zprávy o náboženské svobodě (2018) organizace Církev v nouzi (ACN) od 15 hodin, křesťansko-židovská modlitba v 17.30 a průvod městem s červenými svíčkami vycházející od Karolina v 18 hodin. Symbolický pochod směřuje přes Staroměstské náměstí ke Staronové synagoze.

Podrobnosti naleznete v přílohách nebo zde; aktuality a informace o tom, jak se lze zapojit, budeme zveřejňovat na www.facebook.com/cervenastreda

Co je Červená středa a proč je dobré se zúčastnit?

ČBK spolu s Ekumenickou radou církví v ČR, Federací židovských obcí v ČR a z iniciativy europoslance Pavla Svobody se letos připojuje k iniciativě britské pobočky křesťanské organizace Církev v nouzi (Aid to the Church in Need), která připomíná osoby pronásledované po celém světě pro jejich víru.

RedWednesday je kampaň s heslem Make a stand for faith and freedom (Společně za víru a svobodu), která vznikla na britských ostrovech. Iniciativa chce propagovat víru i toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s obětmi pronásledování či být hlasem proti násilí a útlaku vykonávaného ve jménu náboženství.

Více infromací pro další zájemce: Irena Karlová, sekretariát ČBK, karlova@cirkev.cz.

Autor článku: František Jemelka