V březnu 2019 navštíví papež Maroko

Tiskové středisko Svatého stolce dnes informovalo o tom, že v březnu 2019 navštíví papež František Maroko. Bude to jeho 27. zahraniční apoštolská cesta.
Publikováno: 13. 11. 2018 16:00

Foto: Daniel Ibáñez/CNA

„Papež František přijal pozvání Jeho Veličenstva krále Mohameda VI. a marockých biskupů a ve dnech 30. a 31. března 2019 uskuteční apoštolskou cestu do Maroka, během které navštíví města Rabat a Casablancu,“ stojí v tiskové zprávě Svatého stolce, kterou zveřejnil dnes jeho mluvčí Greg Burke. Program cesty do této převážně muslimské země bude včas zveřejněn.

Jedná se o druhou papežskou návštěvu této země. V roce 1985 navštívil Marocké království Jan Pavel II., který se na stadionu v Casablance sešel s muslimskou mládeží a pronesl tam obsáhlou promluvu.

Papež František byl na africkém kontinentě poprvé v listopadu 2015. Během této šestidenní cesty navštívil Keňu, Ugandu a také Středoafrickou republiku. V dubnu 2017 pakbyl v Egyptě.

Mezi další zarhraniční cesty papeže Františka v příštím roce patří účast na Světových dnech mládeže ve dnech 23. - 28. ledna 2019 v Panamě.

Další možnou zahraniční apoštolskou cestou plánovanou na příští rok, pravděpodobně na květen, může být návštěva Rumunska„V Rumunsku očekáme dlouho návštěvu papeže Františka, nyní se zdá, že čas dozrál,“ uvedl minulý týden po návštěvě rumunských a moladavských biskupů Ad Limina Mons. Ioan Robu, bukurešťský arcibiskup a předseda Rumunské biskupské konference. „Náš rozhovor byl opravdu bratrský a především jsme pochopili, že návštěva Svatého otce v Rumunsku se připravuje, a toto je pro nás velmi důležité,“ uvedli dále rumunští biskupové.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, SIR)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články