V březnu 2019 navštíví papež Maroko

Tiskové středisko Svatého stolce dnes informovalo o tom, že v březnu 2019 navštíví papež František Maroko. Bude to jeho 27. zahraniční apoštolská cesta.
Publikováno: 13. 11. 2018 16:00

Foto: Daniel Ibáñez/CNA

„Papež František přijal pozvání Jeho Veličenstva krále Mohameda VI. a marockých biskupů a ve dnech 30. a 31. března 2019 uskuteční apoštolskou cestu do Maroka, během které navštíví města Rabat a Casablancu,“ stojí v tiskové zprávě Svatého stolce, kterou zveřejnil dnes jeho mluvčí Greg Burke. Program cesty do této převážně muslimské země bude včas zveřejněn.

Jedná se o druhou papežskou návštěvu této země. V roce 1985 navštívil Marocké království Jan Pavel II., který se na stadionu v Casablance sešel s muslimskou mládeží a pronesl tam obsáhlou promluvu.

Papež František byl na africkém kontinentě poprvé v listopadu 2015. Během této šestidenní cesty navštívil Keňu, Ugandu a také Středoafrickou republiku. V dubnu 2017 pakbyl v Egyptě.

Mezi další zarhraniční cesty papeže Františka v příštím roce patří účast na Světových dnech mládeže ve dnech 23. - 28. ledna 2019 v Panamě.

Další možnou zahraniční apoštolskou cestou plánovanou na příští rok, pravděpodobně na květen, může být návštěva Rumunska„V Rumunsku očekáme dlouho návštěvu papeže Františka, nyní se zdá, že čas dozrál,“ uvedl minulý týden po návštěvě rumunských a moladavských biskupů Ad Limina Mons. Ioan Robu, bukurešťský arcibiskup a předseda Rumunské biskupské konference. „Náš rozhovor byl opravdu bratrský a především jsme pochopili, že návštěva Svatého otce v Rumunsku se připravuje, a toto je pro nás velmi důležité,“ uvedli dále rumunští biskupové.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, SIR)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019

Sant' Egidio: 1000 mladých Evropanů v Osvětimi

Po 80 letech od vypuknutí druhé světové války se tisíc mladých lidí z 16 evropských zemí sejde v Krakově, od 19. do 21. července, aby se zúčastnili setkání "A Global Friendship to live Together in Peace".
17.07.2019

Katolický týdeník: Křesťanská inspirace

Zatímco křesťanů v Evropě ubývá, v jiných koutech světa se děje opak – zejména právě v Jižní Koreji, kde ještě před 150 lety byla křesťanů jen hrstka a nyní tvoří třetinu populace.
17.07.2019

Papež František navštíví diecézi Albano

Biskup suburbikální diecéze Albano Laziale, mons. Marcello Semeraro, při nedělních bohoslužbách ohlásil papežovu návštěvu, která připadne na sobotu 21. září. Jedná se o datum s dvojím významem – jednak osobní papežovu připomínku dne, kdy se v roce 1953 zrodilo jeho duchovní povolání, jednak diecézní slavnost dedikace nového katedrálního oltáře, který před jedenácti lety požehnal Benedikt XVI.
17.07.2019

Otevřený dopis signatářům dopisu proti Mariánskému sloupu

V reakci na dopis adresovaný primátoru Hřibovi a dalším zastupitelům hl. města Prahy napsal kardinál Dominik Duka otevřený dopis, ve kterém se podivuje, že se takto fundovaní odborníci podepsali pod takovýto text.
16.07.2019