V březnu 2019 navštíví papež Maroko

Tiskové středisko Svatého stolce dnes informovalo o tom, že v březnu 2019 navštíví papež František Maroko. Bude to jeho 27. zahraniční apoštolská cesta.
Publikováno: 13. 11. 2018 16:00

Foto: Daniel Ibáñez/CNA

„Papež František přijal pozvání Jeho Veličenstva krále Mohameda VI. a marockých biskupů a ve dnech 30. a 31. března 2019 uskuteční apoštolskou cestu do Maroka, během které navštíví města Rabat a Casablancu,“ stojí v tiskové zprávě Svatého stolce, kterou zveřejnil dnes jeho mluvčí Greg Burke. Program cesty do této převážně muslimské země bude včas zveřejněn.

Jedná se o druhou papežskou návštěvu této země. V roce 1985 navštívil Marocké království Jan Pavel II., který se na stadionu v Casablance sešel s muslimskou mládeží a pronesl tam obsáhlou promluvu.

Papež František byl na africkém kontinentě poprvé v listopadu 2015. Během této šestidenní cesty navštívil Keňu, Ugandu a také Středoafrickou republiku. V dubnu 2017 pakbyl v Egyptě.

Mezi další zarhraniční cesty papeže Františka v příštím roce patří účast na Světových dnech mládeže ve dnech 23. - 28. ledna 2019 v Panamě.

Další možnou zahraniční apoštolskou cestou plánovanou na příští rok, pravděpodobně na květen, může být návštěva Rumunska„V Rumunsku očekáme dlouho návštěvu papeže Františka, nyní se zdá, že čas dozrál,“ uvedl minulý týden po návštěvě rumunských a moladavských biskupů Ad Limina Mons. Ioan Robu, bukurešťský arcibiskup a předseda Rumunské biskupské konference. „Náš rozhovor byl opravdu bratrský a především jsme pochopili, že návštěva Svatého otce v Rumunsku se připravuje, a toto je pro nás velmi důležité,“ uvedli dále rumunští biskupové.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, SIR)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019